1 / 4
Слика на Paton батерија за Sony NP-FM500H 2400mAh Li-Ion Premium
Слика на Paton батерија за Sony NP-FM500H 2400mAh Li-Ion Premium
Слика на Paton батерија за Sony NP-FM500H 2400mAh Li-Ion Premium
Слика на Paton батерија за Sony NP-FM500H 2400mAh Li-Ion Premium

Paton батерија за Sony NP-FM500H 2400mAh Li-Ion Premium

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
53.46 €
51.84 €
со ДДВ Без ДДВ 43.93 €
Заштеди 1.62 €
-4%

Само уште 4
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
26 април 2024 - 27 април 2024
Македонија, други
27 април 2024 - 29 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Секоја батерија има животен век и секогаш има време да ја замените. Можеме да избереме помеѓу оригинална батерија или алтернатива што обично е попристапна. Patona носи широк спектар на висококвалитетни алтернативни батерии за различни уреди. Овој модел на батерија Patona од серијата Premium Li-Ion со напон од 7,2 V и капацитет од 2040 mAh е замена за оригиналната батерија на Sony NP-FM500H. Батериите од новата серија Patona Premium носат зголемен квалитет, подобрени перформанси, го намалуваат празнењето дури и по долг период на неупотреба, а исто така се и еколошки. Компатибилен со батерии: Sony NP-FM500H Компатибилен со уреди: Серија Sony Alpha DSLR-A100 Серија Sony Alpha DSLR-A200 Серија Sony Alpha DSLR-A300 Серија Sony Alpha DSLR-A350 Серија Sony Alpha DSLR-A500 Серија Sony Alpha DSLR-A550 Серија Sony Alpha DSLR-A580 Серија Sony Alpha DSLR-A700 Серија Sony Alpha DSLR-A850 Серија Sony Alpha DSLR-A900 Серија Sony Alpha SLT-A57 Серија Sony Alpha SLT-A65V Серија Sony Alpha SLT-A77 Sony Alpha SLT-A99 Сони Алфа 57 Сони Алфа 65 Сони Алфа 77 Сони Алфа 99 Батоните Патона се опремени со висококвалитетни ќелии и се компатибилни со оригинални батерии. Сите батерии се одликуваат со одлична издржливост и се произведени по највисоките европски стандарди за квалитет. Патона е синоним за производи со висок квалитет, додека одржува поволна цена. Темелните редовни проверки на квалитетот на производите на Патона гарантираат врвно ниво на квалитет. Портфолиото на производи на Патона главно вклучува батерии за преносни компјутери, камери, камери, безжични вежби, безжични шрафцигери, напојување за овие производи, како и заштитни кеси.
Наменето за:
Дигитален фотоапарат, видео камера
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Користи со брендови:
Сони
Капацитети [mAh]:
2 400
Код на производителот:
PT1167
Код:
PT1167
Лансиран:
21.09.2013 година
Тип на батерија:
Батерии
Тип на::
Li-Ion (Lithium-Ion)
Производител:
Патона, Патона
Напнатост [V]::
7,2
EAN:
4260317091504
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Paton батерија за Sony NP-FM500H 2400mAh Li-Ion Premium
51.84 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ