1 / 5
Продадено
Слика на USB	Transcend JetFlash 790 32GB
Слика на USB	Transcend JetFlash 790 32GB
Слика на USB	Transcend JetFlash 790 32GB
Слика на USB	Transcend JetFlash 790 32GB
Слика на USB	Transcend JetFlash 790 32GB

USB Transcend JetFlash 790 32GB

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
20.96 €
12.84 €
со ДДВ Без ДДВ 10.88 €
Заштеди 8.12 €
-39%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
USB флеш драјв Transcend JetFlash 790 Transcend JetFlash 790 е флеш-уред со практичен приклучок за извлекување и поддршка за USB 3.0. Тоа е интересна порта кон светот на брзата копија и пренос на датотеки. Со овој флеш диск, добивате брз пристап до мултимедијална содржина интензивна на податоци во стилски дизајн. Практичен софтвер Transcend Elite Transcend Elite е нов современ софтвер развиен за употреба со производите на Transcend JetFlash, StoreJet и Portable SSD производи. Elite вклучува моќни и лесни за употреба апликации кои помагаат во управувањето со податоците на надворешните уреди за складирање и ја зголемуваат продуктивноста. Во комбинација со Elite, уредот за складирање Transcend го олеснува одржувањето на важни датотеки организирани, заштитени и ажурирани. Лесен за користење Флеш-уредот Transcend JetFlash 790 користи интерфејс USB 3.0. Благодарение на USB-интерфејсот и технологијата Plug and Play, не е потребно надворешно напојување или батерија и комплицирана инсталација на двигателот - уредот се поврзува со компјутер преку USB порта и веднаш е подготвен за употреба на сите вообичаени оперативни системи. Клучни својства Овој модел на USB Flash Drive на Transcend JetFlash 790 нуди капацитет од 32 GB, што гарантира доволно простор за секојдневна употреба при пренесување документи и поголеми мултимедијални датотеки. За поврзување се користи Hi-Speed ​​USB 3.0. Димензиите на Флеш-уредот се 63,6 x 21,2 x 10,6 mm и тежината е 4,9 g.
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Ширина [мм]:
63,6
Код на производителот:
TS32GJF790W
Код:
TS32GJF790W
Лансиран:
26 август 2014 година
USB конектор:
По
Отстранлив USB конектор::
Материјали:
еластичен
Mundësia e varjes::
Интерфејс:
Интерфејс:
Боја:
Бело
Пеша [g]:
4,9
Производител:
Надминување, Надминување
Брзина на читање [MB / s]:
90
Брзина на пишување [MB / s]:
25
Технологија:
USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1
Длабочина [mm]::
21,2
EAN:
7605578303688
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
USB Transcend JetFlash 790 32GB
12.84 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ