1 / 3
Продадено
Слика на Хард Диск SSD Kingston Flash Enterprise DC500M, 2,5 ”- 1,92 TB
Слика на Хард Диск SSD Kingston Flash Enterprise DC500M, 2,5 ”- 1,92 TB
Слика на Хард Диск SSD Kingston Flash Enterprise DC500M, 2,5 ”- 1,92 TB

Хард Диск SSD Kingston Flash Enterprise DC500M, 2,5 ”- 1,92 TB

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
341.06 €
245.19 €
со ДДВ Без ДДВ 233.51 €
Заштеди 95.87 €
-29%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Серијата Центар за податоци 500 е SATA SSD со високи перформанси од 6 Gb / s, кои ја користат најновата 3Д TLC NAND, дизајнирана за оптоварувања на интензивно читање или мешани сервери. Тие ги имплементираат строгите барања за QoS на Кингстон за да обезбедат предвидлива изведба за случајно читање / запишување, како и предвидливи ниски одговори во широк спектар на апликации. Предности на Flash Enterprise DC500M Докажан квалитет на производите на Кингстон со години Верзија дизајнирана за обем на работа на серверот Најновиот 3D TLC NAND Flash Интерфејс SATA 6 Gb / s Брзина на читање / запишување до 555/520 MB / s Мешана употреба DC500M е моќен SSD дизајн дизајниран за апликации кои бараат балансирана мешавина помеѓу операциите за читање и пишување. Додава поголема отпорност на запишување додека се одржува строгата конзистентност на перформансите што ја бараат сите SSD дискови на центарот за податоци на Кингстон. Центрите за податоци што се домаќини на бази на податоци и разни веб-базирани апликации можат да ги искористат предвидливите перформанси и одговор на I / O при контролирање на инфраструктурните трошоци. Клучни својства Тоа е квалитетен сервер SSD диск за мешана употреба, со употреба на SATA 6 Gb / s интерфејс. Обезбедува капацитет од 1,92 TB, брзина на читање / запишување до 555/520 MB / s и случајна брзина на читање / запишување 4k од 98,000 / 75,000 IOPS. Има работен век од 2 милиони часа MTBF и висока отпорност на удари и потреси.

Гаранција за производителот:
1 година
Формати и дискусија:
2.5, 2,5
MTTF или MTBF [милиони часа]:
2
Брзина на пишување [MB / s]:
520
Брзина на читање [MB / s]:
555
Дебелина [mm]:
100
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Наменето за:
Лаптоп, компјутер
Веб-страница на производителот:
kingston.com
Големина на диск GB::
1 920
Записи на IOPS:
75 000
Капацитет на SSD диск:
3D TLC
SSD меморија:
3D TLC
Читања на IOPS:
98 000
Датум на лансирање:
30. 10. 2019
Долговечност / трајност (TBW):
4 555, 4 555
Интерфејси:
SATA 6Gb/s
Случаен внес на IOPS::
75 000
Случајно читање [IOPS]:
98 000
Код на производителот:
SEDC500M/1920G
EAN:
7406172914382
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Хард Диск SSD Kingston Flash Enterprise DC500M, 2,5 ”- 1,92 TB
245.19 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ