1 / 3
Продадено
Слика на SSD ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2, 256 GB
Слика на SSD ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2, 256 GB
Слика на SSD ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2, 256 GB

SSD ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2, 256 GB

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
46.96 €
42.09 €
со ДДВ Без ДДВ 40.08 €
Заштеди 4.87 €
-11%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Станува збор за висококвалитетен и брз SSD диск со капацитет од 256 GB. Има формат М.2. Го користи интерфејсот PCIe Gen3 x4 за поврзување и поддржува NVMe 1.3. За податоците се користи 3D NAND flash. Уредот постигнува брзина на читање / запишување до 3500/1200 MB / s (3350/1150 MB / s ATTO). SSD -дисковите се карактеризираат со висока отпорност на удари и мала потрошувачка на енергија. Тие гарантираат побрз старт на системот, апликации и складирање во споредба со класичните HDD дискови.

Гаранција за производителот:
1 година
Големина на диск GB::
256
Наменето за:
PC
Modeli i diskut:
ВНАТРЕШНА
Животен век / трајност (MTTF):
2
Ширина [мм]:
80
Формати и дискусија:
M.2 2280
Долговечност / трајност (TBW):
160
Дебелина [mm]:
22
Брзина на читање [MB / s]:
3350
Брзина на пишување [MB / s]:
1150
Капацитет на SSD диск:
3D TLC
Читања на IOPS:
220 000
Записи на IOPS:
290 000
Технологија:
M.2PCI-ExpressNVMe
Производител:
ADATA
EAN:
4710273770758
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
SSD ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2, 256 GB
42.09 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ