1 / 5
Продадено
Слика на Seagate BarraCuda Q1, 2,5" - 960GB
Слика на Seagate BarraCuda Q1, 2,5" - 960GB
Слика на Seagate BarraCuda Q1, 2,5" - 960GB
Слика на Seagate BarraCuda Q1, 2,5" - 960GB
Слика на Seagate BarraCuda Q1, 2,5" - 960GB

Seagate BarraCuda Q1, 2,5" - 960GB

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
133.07 €
126.58 €
со ДДВ Без ДДВ 120.55 €
Заштеди 6.50 €
-5%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Однесете ги вашите податоци на следното ниво на перформанси, доверливост и ефикасност со SSD дисковите Seagate BarraCuda Q1. BarraCuda SSD-дисковите се достапни во 2,5” формат. Тие се совршени лаптопи и десктоп компјутери на кои им е потребна брзина на SSD за да се забрзаат апликациите и мултитаскингот. Предности на Seagate BarraCuda Q1 Долгорочно докажан квалитет на Seagate Формат 2,5" со висина од 7 мм Брзина на читање/пишување до 550/500 MB/s SATA 6 Gb / s интерфејс Користете SeaTools SeaTools SSD е бесплатно достапен софтвер на Seagate кој ги тестира и анализира дисковите. Тој е целосно безбеден за податоци и лесен за инсталирање на вашиот систем. Се користи за следење и управување со здравјето на дискот. Доверливост Искуство - Повеќе од 20 години, Seagate произведува и испорачува високо доверливи погони BarraCuda. Семејството BarraCuda често е препознаено од водечките публикации и клиенти. Не грижете се за дискот што го покрива грбот. Клучни својства Станува збор за квалитетен SSD во формат 2,5 инчи со висина од 7 mm. Има капацитет од 960 GB. Го користи интерфејсот SATA 6 Gb / s. Обезбедува брзина на читање/запишување до 550/500 MB/s. Тој нуди TRIM и S.M.A.R.T. SSD дисковите имаат помала потрошувачка на енергија и се поотпорни на удари од конвенционалните HDD.
Наменето за:
Лаптоп, компјутер
Формати и дискусија:
2.5, 2,5
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
век на траење (TBW)::
190
Долговечност / трајност (TBW):
190
Капацитет на SSD диск:
3D QLC
Код на производителот:
ZA960CV1A001
Код:
ZA960CV1A001
SSD меморија:
SSD меморија:
MTTF или MTBF [милиони часа]:
1.8, 1,8
Интерфејс:
Интерфејс:
Производител:
Seagate, Seagate
Брзина на читање [MB / s]:
550
Брзина на пишување [MB / s]:
500
Технологија:
SATA 6Gb / s
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Дебелина [mm]:
100
Веб-страница на производителот:
Seagate.com
EAN:
8719706024327
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Seagate BarraCuda Q1, 2,5" - 960GB
126.58 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ