1 / 3
Продадено
Слика на Процесор Intel Core i9-10900F
Слика на Процесор Intel Core i9-10900F
Слика на Процесор Intel Core i9-10900F

Процесор Intel Core i9-10900F

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
503.54 €
466.17 €
со ДДВ Без ДДВ 443.97 €
Заштеди 37.37 €
-8%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Описот се обработува, во меѓувреме можете да ги видите техничките спецификации или да контактирате во разговор, е-пошта и месенџер за повеќе детали. Ви благодариме за разбирањето!
Лансиран:
4. 6. 2020
Гаранција за производителот:
1 година
Број на модел:
Јадро i9
Име на код:
Езерото комета
Специјална опрема:
Оверклокување на автоматиката, HyperThreading
Вклучи, поврзи:
1200 приклучок
Генерација на процесори:
Ледено езеро - 10-та генерација
Код:
BX8070110900F
Оперативна фреквенција од MHz:
2800
Број на врски со конец:
20
Фреквенција Турбо MHz:
1 020
Просечна TDP Ш:
65
Кеширање на капацитетите и мемориите L3 KB вкупно:
20 480
Технологија нм:
14
Поддржува чипсет:
Intel B460, Intel H410, Intel H470, Intel Z490
Максимален број на канали:
2
Спакувани:
По
Максимална фреквенција на RAM меморија [MHz]:
2933
Брзина на автобуска меморија [GT / s]:
8
Производител:
Интел
Веб-страница на производителот:
Intel.com
Производител на процесор:
Интел
Број на процесорски јадра:
10
EAN:
5032037188746
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Процесор Intel Core i9-10900F
466.17 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ