1 / 7
E shitur
Foto e Pllakë amë ASUS TUF GAMING Z590-PLUS WIFI - Intel Z590
Foto e Pllakë amë ASUS TUF GAMING Z590-PLUS WIFI - Intel Z590
Foto e Pllakë amë ASUS TUF GAMING Z590-PLUS WIFI - Intel Z590
Foto e Pllakë amë ASUS TUF GAMING Z590-PLUS WIFI - Intel Z590
Foto e Pllakë amë ASUS TUF GAMING Z590-PLUS WIFI - Intel Z590
Foto e Pllakë amë ASUS TUF GAMING Z590-PLUS WIFI - Intel Z590
Foto e Pllakë amë ASUS TUF GAMING Z590-PLUS WIFI - Intel Z590

Pllakë amë ASUS TUF GAMING Z590-PLUS WIFI - Intel Z590

Vlerëso
Garancioni: 1 vit Kodi:
13,090 MKD.
11,590 MKD.
Përfshirë TVSH-në Pa TVSH 11,038 MKD.
Ju kurseni 1,500 MKD.
-12%

Jashtë stokut
Më dërgo email kur ky produkt është në stok
Vetëm klientët e regjistruar mund të përdorin këtë funksion
Pagesa të sigurta
Paguaj me para në dorë
Paguaj online
Paguaj me transfer bankar
Është një pllakë amë për lojëra me chipset Intel Z590. Ajo ofron një prizë Intel 1200 me mbështetje për procesorët e gjeneratës së 11-të dhe 10-të Intel Core / Pentium Gold / Celeron. Pllaka ofron 4 slote DIMM për memorie të llojit DDR4 (me dy kanale) me një kapacitet deri në 128 GB dhe mbështetje të frekuencave deri në 3200 MHz dhe deri në 5133 MHz OC. Nga ndërfaqja, pllaka ofron deri në 6x USB 2.0 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 5x USB 3.2 Gen1 (2x në panelin e përparmë, 2x në pllakë, 1x type-C në panelin e përparmë), 2x USB 3.2 Gen2 (2x panelin e pasmë), 1x USB 3.2 Gen2x2 (1x type- C në panelin e pasmë), 1x DisplayPort, 1x HDMI, 1x PS / 2, 1x 2.5G LAN, slote audio 5x 3.5 mm dhe slote për zgjerim 1x PCI-E 4.0 x16, 1x PCI-E 3.0 x16 (x4) dhe 2x PCIe 3.0 x1. Për hard disqet, pllaka ka 6x lidhës SATA 6Gb / s dhe 3x lidhës M.2 (1x PCIe 4.0 x4, 2x SATA / PCIe 3.0 x4). Përfshihet një modul që ofron Wi-Fi dhe Bluetooth 5.0. Pllaka është në formatin ATX. * Vetëm procesorët e gjeneratës së 11-të Intel mbështesin PCIe 4.0. Gejenerta e 10-të siguron një ndërfaqe PCIe 3.0 për slotet PCIe. Një nga slotet M.2 PCIe 4.0 x4 nuk mund të përdoret kur përdorni një procesor të gjeneratës së 10-të.
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve për memorie:
4
Prizë:
1200 socket
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 10 - të, Intel - gjenerata e 11 - të
Për t'u përdorur në:
Lojë
Sinkronizim të RGB:
ASUS Aura Sync
Kodi:
90MB16C0-M0EAY0
Konektor të pasëm:
3.5mm jack (5x) 7.1CH, DisplayPort (1x), HDMI (1x), LAN 2,5Gb/s (1x), Optical S/PDIF (1x), PS/2 (1x), USB 2.0 Type-A (2x), USB 3.2 Gen 1 Type-A (2x), USB 3.2 Gen 2 Type-A (2x), USB 3.2 Gen 2x2 Type-C
XMP:
Extreme Memory Profile
Kartë zërimi:
Realtek ALC S1200A (7.1CH)
Intel Optane Memory Ready:
WLAN WiFi:
Gjerësia mm:
305
Trashësia mm:
244
Kontrollor SATA 6GBs:
Standardet WLAN Wifi:
802.11a, 802.11ac, 802.11ax, 802.11b, 802.11g, 802.11n
PCI-E 4.x:
Besueshmëria:
100 %
Përmasat e pllakës mm:
305 x 244
Kapaciteti maksimal i memories GB:
128
Frekuenca maksimale operuese MHz:
5 133
Numri i sloteve PCI-Express x16:
2
Numri i sloteve PCI-Express x1:
2
Kartelë grafike të integruar :
Nga procesori
Kontrollor USB 3.2 Gen2:
Kontrollor USB 3.2 Gen1:
Lansuar:
10. 3. 2021
Kontrollues USB 3.2 Gen2x2:
Lloji i memories:
DDR4 DIMM
Prodhuesi:
ASUS
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Chipset:
Intel Z590
Lloji i pllakës amë:
ATX
Për procesorë:
Intel
Kontrollor LAN:
Kontrollor USB 2.0:
DisplayPort:
HDMI:
PCI-E 3.x:
Bluetooth:
Kontrollor M.2:
Lidhës të brendshëm:
ARGB LED 5V (2x), ATX 4pin, ATX 8pin, ATX 24pin, COM, Fan (3x 4pin), Fan CPU (2x 4pin), M.2 PCI-E 4.0 (1x), M.2 SATA/PCI-E 3.0 (2x), RGB LED 12V (2x), SATA 6Gb/s (6x), Thunderbolt (1x), TPM, USB 2.0 (
USB-C:
Vendi i prodhimit:
China
0

0 Vlerësime

Klientët që kanë blerë këtë produkt, kanë blerë edhe

Blej tani
Pllakë amë ASUS TUF GAMING Z590-PLUS WIFI - Intel Z590
11,590 MKD.
Sasia:0
GjirafaFLEX: Jo