1 / 1
Слика на Гембрид пластични влакна за 3Д печатење, PLA, 1,75mm, 1кг, црна

Гембрид пластични влакна за 3Д печатење, PLA, 1,75mm, 1кг, црна

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
42.02 €
35.53 €
со ДДВ Без ДДВ 30.11 €
Заштеди 6.49 €
-15%

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
26 јули 2024 - 27 јули 2024
Македонија, други
27 јули 2024 - 29 јули 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Gembird воведе 3D печатач за печатење на вашите просторни објекти на пазарот, и за него е потребен специјален кертриџ. Полнењето беше направено од специјален цврст PLA материјал, кој ви овозможува да креирате 3D објекти со навистина висок квалитет. PLA е термопластичен алифатичен полиестер добиен од обновливи извори како што е пченкарен скроб. Исто така, се карактеризира со многу добра постојаност на бојата. Покрај тоа, биолошки пријателскиот материјал го минимизира влијанието врз животната средина. Привлекува не само со зголемената јачина, што е од суштинско значење за слични производи, туку и со неговата мала густина. Ова значи дека индивидуалните модели ќе бидат многу лесни. За време на употребата не се испуштаат опасни мириси и 3D печатачот не може да заглави. Штом влакното влегува во колото за греење, материјалот се топи постојано и веднаш. Значи, ако сакате да постигнете интересни креации без никакви компликации, с all што треба да направите е да изберете соодветен дизајн во боја. Ова пакување содржи касета од 1 кг во црна боја.
Оригинални додатоци:
По
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Код на производителот:
3DP-PLA1.75-01-BK
Код:
3DP-PLA1.75-01-BK
Вид на потрошен материјал::
3D
Тип на уред:
3D
Материјали:
PLA
Боја на кертриџ:
ЦРНО
Боја на тонер (кертриџ)::
Црна
За печатари:
Гембирд
Пеша [g]:
1 000
Производител:
Гембирд, Гембирд
Дебелина на 3Д влакно [mm]:
1,75
Веб-страница на производителот:
Gembird
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
8716309088367
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Гембрид пластични влакна за 3Д печатење, PLA, 1,75mm, 1кг, црна
35.53 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ