1 / 4
Слика на ADATA HD680, 1TB, црна
Слика на ADATA HD680, 1TB, црна
Слика на ADATA HD680, 1TB, црна
Слика на ADATA HD680, 1TB, црна

ADATA HD680, 1TB, црна

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
85.96 €
72.96 €
со ДДВ Без ДДВ 69.49 €
Заштеди 13.00 €
-16%

Само уште 8
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
26 април 2024 - 27 април 2024
Македонија, други
27 април 2024 - 29 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Цврст надворешен погон е многу достапен начин за заштита и споделување на целиот ваш дигитален свет. Издржливиот хард диск од 1 TB е погоден за носење и употреба дури и во екстремни услови. Ќе ги чувате вашите податоци безбедни, секогаш при рака. *Трослојна издржлива конструкција *Капацитет од 1 ТБ *Сензори за удар Издржливост според воени стандарди Извинете, недостасува опис на сликата. Одлична брзина Хард дискот нуди голема брзина во комбинација со голем капацитет. Ултра брзиот USB 3.2 Gen 1 интерфејс ви овозможува да пренесувате HD филмови, фотографии и музички датотеки многу побрзо. Назад компатибилноста со USB 2.0 е се разбира. Ќе трае навистина долго Конструкцијата на дискот се состои од силиконски куќиште што ги апсорбира ударите, цврсто влошка и држач за хард диск со поместена плоча. Под овие околности, HDD може да издржи падови од височина до 1,22 метри. Клучни својства Овој диск има големина од 2,5" и нуди капацитет од 1TB, што е апсолутно доволен за големи мултимедијални податоци. Интерфејсот за комуникација користи супер-брз USB 3.2 Gen 1, кој исто така служи за напојување на дискот. Се разбира, компатибилност наназад за постарите верзии на USB се одржува, но како резултат на намалените брзини на пренос. Димензиите на дискот се 12,4 × 10,2 × 2,3 cm и тежи 270 грама.
Формати и дискусија:
2.5, 2,5
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Ширина [мм]:
101.7, 101,7
Стабилно:
По
Големина на диск GB::
1 000
Код на производителот:
AHD680-1TU31-CBK
Код:
AHD680-1TU31-CBK
Висина [mm]:
22.9
Modeli i diskut:
Странски
Интерфејс:
Интерфејс:
Боја:
ЦРНО, ЦРНО
Пеша [g]:
270
Производител:
ADATA
Технологија:
USB 3.0 / 3.1 / 3.2 Gen 1
Длабочина [mm]::
124
Дебелина [mm]:
124
Vendi i prodhimit:
Taiwan
EAN:
4713218469113
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
ADATA HD680, 1TB, црна
72.96 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ