1 / 5
Продадено
Слика на Монитор ASUS VA27EHE - LED 27"
Слика на Монитор ASUS VA27EHE - LED 27"
Слика на Монитор ASUS VA27EHE - LED 27"
Слика на Монитор ASUS VA27EHE - LED 27"
Слика на Монитор ASUS VA27EHE - LED 27"

Монитор ASUS VA27EHE - LED 27"

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
167.21 €
со ДДВ Без ДДВ 159.24 €

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

ASUS VA27EHE е 27 “VA монитор за канцеларија или дом со резолуција од 1920 x 1080 пиксели со поддршка за широки агли на гледање и широки опции за поврзување. Мониторот, исто така, поддржува различни технологии - GamePlus, VividPixel, Adaptive -Sync и многу повеќе. Уживајте во совршена удобност со овие технологии и ергономски поставки на мониторот. Зошто да го купите овој монитор? -Нуди Full HD резолуција со широк агол на гледање. -Има разновидни конектори. -Може да се навали, да се ротира на страните и да се прилагоди во висина. -Има технологија за заштита на вашите очи. -Поддржува адаптивно-синхронизирање / FreeSync. Остра и јасна резолуција од сите агли Дали треба да презентирате примерок од вашата работа на поширока област? Со FullHD резолуција и широк агол на гледање од 178 ° (хоризонтално и вертикално), ова нема да биде проблем. Благодарение на широките агли на гледање, гарантирано е дека дури и кога го гледате мониторот од остар агол, нема изобличување на боите и квалитетот на сликата останува совршен. Можете да ги прикажете резултатите од работата на широка област без никакви ограничувања. Секој ќе има совршен преглед, без разлика каде ќе ја погледне презентацијата од каде било во собата. Треперење на ASUS бесплатно со слаба сина светлина Кажете им збогум на уморните и стресни очи. Мониторот ASUS VA27EHE користи технологии ASUS Flicker Free и Low Blue Light за оваа намена. Технологијата ASUS Flicker Free користи интелигентно динамично прилагодување на позадинското осветлување, спречува многу ниски вредности на осветленост и го елиминира треперењето. Резултатот е целосно јасен дисплеј без треперење што не го вознемирува корисникот додека гледа, ја зголемува удобноста за гледање содржини и помага да се спречи замор. Технологијата ASUS Low Blue Light тогаш ефикасно ја намалува количината на штетна сина светлина што се емитува од екранот, што исто така помага да се намали заморот и да се зголеми удобноста на мониторот. И двете од овие технологии ви носат апсолутна можна удобност при работа, така што сеуште можете да работите удобно подолго време. Речиси без рамка дизајн Мониторот е речиси без рамки од три страни, што го прави идеален кандидат ако планирате да поставите повеќе монитори рамо до рамо. Рамката нема толку да ја расипе добиената слика. Покрај тоа, дизајнот без рамки е модерен, што го прави мониторот да изгледа минималистички и елегантно. Подобар приказ благодарение на SplendidPlus Прекрасната технологија за видео интелигенција може да ги оптимизира и видеата и сликите. Ги избира точните вредности за контраст, осветленост и острина на боите. Има неколку претходно поставени режими за читање, гледање слика во темна просторија, гледање филм или гледање слики од сцени. Клучни својства Мониторот со широк екран од 27 "нуди 1920 x 1080 Full HD резолуција, сооднос 16: 9, 250 cd / m2 максимална осветленост, сооднос на контраст 1000: 1 и агли на гледање 178 ° хоризонтално и вертикално. Стапката на освежување е 75 Hz. Видео режими СВЕТЛИН , QuickFit, GamePlus, VividPixel, FlickerFree, Blue Light Filter и Adaptive-Sync, има HDMI, D-Sub конектори, поддржува VESA 100x100, има брава Кенсингтон, димензиите вклучително и држачот се 612,24 x 453,73 x 239,94 mm, тежина 4,64 кг.

Гаранција за производителот:
1 година
Број на HDMI порти:
1
Длабочина на боја [bit]::
8
ВГА влезна порта [D-Sub]:
По
HDMI влезна порта:
По
Виси на wallидот:
Намалување на сината боја:
По
Намалете го треперењето на сликата:
По
Рамен екран:
По
HDMI конекции:
Монтирање на Sид::
Боја:
ЦРНО
Мајчин резолуција::
Мајчин резолуција:
Потрошувачка на енергија [Ш]:
30
Контраст статички [ 1]:
Контраст статички [: 1]:, 1 000
Област на екранот:
Непријатно, mat
Осветлување [cd / m2]:
250
Дијагонала на екранот ["]:
27
Сооднос::
Сооднос на аспект, 16:9
Димензии со држач [mm]:
100000000, 100 000 000
Вертикален агол на гледање [скала]:
178
Теренот [Hz]:
0,311
Поддржани бои [милиони]:
16.7
Време на одговор [ms]:
5
Дебелина [mm]:
239,9
Пеша [кг]:
Пеша [кг]:
Датум на лансирање:
13. 7. 2020
Резолуција:
1920 x 1080 (FullHD)
Димензии на држачот на VESA:
100 x 100
VGA влез (D-Sub)::
Намалување на синото светло::
Намалување на вибрации::
Тип на екран:
IPS
Длабочина [mm]::
239,9
Код на производителот:
90LM0550-B01170
Веб-страница на производителот:
asus.com
Област на прикажување::
Област на прикажување:
EAN:
4718017450836
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Монитор ASUS VA27EHE - LED 27"
167.21 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ