1 / 4
Продадено
Слика на Оперативна меморија Kingston Fury Beast RGB 8GB DDR5 6000 CL40
Слика на Оперативна меморија Kingston Fury Beast RGB 8GB DDR5 6000 CL40
Слика на Оперативна меморија Kingston Fury Beast RGB 8GB DDR5 6000 CL40
Слика на Оперативна меморија Kingston Fury Beast RGB 8GB DDR5 6000 CL40

Оперативна меморија Kingston Fury Beast RGB 8GB DDR5 6000 CL40

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
62.09 €
58.33 €
со ДДВ Без ДДВ 55.55 €
Заштеди 3.75 €
-7%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Kingston отсекогаш бил и сè уште е еден од водечките производители и добавувачи на мемориски модули. Благодарение на нивниот висок квалитет и доверливост, многу познати производители на компјутери ги користат во нивните модели и се користат при тестирање на нови матични плочи, графички картички и т.н.Ова е квалитетен DDR5 мемориски модул од серијата Fury Beast со капацитет од 8 GB, дизајниран за работна фреквенција од 6000 MHz. Меморијата се справува со тајмингот CL40 на напон од 1,35 V. Меморијата од серијата Fury Beast RGB е опремена со елегантен ладилник со RGB светлосна лента. Тие поддржуваат Intel XMP 3.0. Висината на меморискиот модул е ​​42,23мм.
Синхронизација на RGB:
ASRock RGB Sync, ASUS Aura Sync, Fury CTRL, GIGABYTE RGB Fusion, MSI Mystic Light Sync
Карактеристики на меморијата:
Единствен ранг, Единствен ранг
Висина на профилот:
Високо
Број на RAM модули:
1
XMP:
Extreme Memory Profile 3.0
Гаранција за производителот:
1 година
EAN:
7406173285238
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Оперативна меморија Kingston Fury Beast RGB 8GB DDR5 6000 CL40
58.33 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ