1 / 4
Продадено
Слика на Ласерски Маус Hama MW-900, црна
Слика на Ласерски Маус Hama MW-900, црна
Слика на Ласерски Маус Hama MW-900, црна
Слика на Ласерски Маус Hama MW-900, црна

Ласерски Маус Hama MW-900, црна

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
32.34 €
30.71 €
со ДДВ Без ДДВ 29.25 €
Заштеди 1.62 €
-6%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Дали сте графички дизајнер, пишувате текстови или истражувате на Интернет? Тогаш глувчето Hama MW-800 е вистинскиот избор за вас. Тоа е глушец што мисли за вас! Во зависност од тоа како се движите со него и каква работа работите, тој ја прилагодува брзината на самиот покажувач. Значи, секоја промена во чувствителноста е навистина непотребна. Hama MW-800 е опремен е класично опремен, но има и нешто екстра. Овде ќе најдете две класични копчиња, практично тркало со четири насоки и две копчиња за веб-прелистувач. Понатаму, посебно копче за вклучување или исклучување на батеријата и прекинувачот за DPI. Но, ако заборавите да го исклучите глувчето и да ја напуштите работата, интелигентното управување со енергија го активира режимот на подготвеност. Клучни својства -Ласерски глушец базиран на безжична технологија од 2,4 GHz -Сензорот има автоматска резолуција во опсег од 800 - 2400 dpi или фиксна резолуција од 1000 dpi. -Не-тивки копчиња за опуштена работа без мешање -Практично тркало со четири насоки за вертикално и хоризонтално лизгање -Ако батеријата се испразни, светлото ќе почне да трепка, што покажува дека треба да се замени -Посебен прекинувач за вклучување / исклучување овозможува заштеда на енергија на глувчето -Интелигентното управување со енергија го активира режимот на подготвеност кога не се користи -Ергономска форма за десната рака
Ергономија:
За десничарите, За десничарите
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Код на производителот:
182672
Код:
182672
Конектор:
USB
Врски:
Врски:
Тип на батерија:
2x АА
Максимална чувствителност [DPI]:
2400, 2400
Број на копчиња:
7
Производител:
Хама, Хама
Тркало:
4-насочен, механички, Тркало:
Сензор за движење:
оптика, Ласер
Безжична технологија:
Радио фрекфенција
Безжична технологија::
Радио фрекфенција
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Дебелина [mm]:
125
EAN:
4047443393487
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Ласерски Маус Hama MW-900, црна
30.71 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ