1 / 14
Продадено
Слика на Лаптоп	Razer Blade 17 (2022), 17.3 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп	Razer Blade 17 (2022), 17.3 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп	Razer Blade 17 (2022), 17.3 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп	Razer Blade 17 (2022), 17.3 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп	Razer Blade 17 (2022), 17.3 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп	Razer Blade 17 (2022), 17.3 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп	Razer Blade 17 (2022), 17.3 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп	Razer Blade 17 (2022), 17.3 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп	Razer Blade 17 (2022), 17.3 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп	Razer Blade 17 (2022), 17.3 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп	Razer Blade 17 (2022), 17.3 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп	Razer Blade 17 (2022), 17.3 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп	Razer Blade 17 (2022), 17.3 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп	Razer Blade 17 (2022), 17.3 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн

Лаптоп Razer Blade 17 (2022), 17.3 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
4,768.76 €
4,505.54 €
со ДДВ Без ДДВ 4,290.99 €
Заштеди 263.23 €
-6%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Забелешка: Тастатурата на овој лаптоп на нумеричкиот дел има некои чешки симболи. Додека, Microsoft Office е во пробна верзија или воопшто не е инсталиран. Модерниот лаптоп Razer Blade 17 е помоќен од кога било, но сепак се истакнува со својот компактен дизајн и подобрена термичка обработка. Blade 17 им нуди на професионалците најновите NVIDIA и Intel процесори. Ова е многу моќна мобилна машина која практично лансира наслови на AAA игри во движење, помагајќи ви да проследувате видео додека играте или создавате маестрални графички дела. Овој лаптоп е опремен со одлични карактеристики. Се напојува со 4-јадрен процесор Intel Core i7 12800H кој работи на фреквенција од 1,8 GHz до 4,8 GHz. Процесорот е дополнет со 32 GB DDR5 SODIMM (слот). Хард дискот од 1 TB SSD M.2 PCIe NVMe ги опслужува податоците. Недостасува оптички диск. Податоците за сликата за 17,3" IPS екран со резолуција од 3840 x 2160 (UHD 4K) пиксели се обезбедени од графичката картичка NVIDIA GeForce RTX 3080Ti. Интерфејсите вклучуваат HDMI 2.1, поддршка за испорака на енергија, RJ-45, читач на мемориски картички, 3 USB 3.1 / 3.2 Gen 2 Type-A порти, 1 USB 3.1 / 3.2 Gen 2 Type-C порт и 2x Thunderbolt 4 / USB4. Исто така, лаптопот поддржува Wi-Fi a / b / g / n / ac / ax и Bluetooth стандарди v5.2.Мрежна картичка тип 2.5GLAN,WLAN.Помеѓу другите карактеристики лаптопот има тастатура со позадинско осветлување,но нема нумерички копчиња.Исто така,вклучени се 2 звучници.Батеријата е со капацитет од 4-ќелии,82Wh.Максималниот напојување од 280 W. Лаптопот доаѓа со оперативниот систем Windows 11 Home.
Тапани:
4-ќелија, 82Wh
Диск оптика:
Не
Мемориска фреквенција [MHz]::
4 800
Максимална графичка моќност [Ш]:
Максимална графичка моќност [Ш]
Гаранција за производителот:
1 година
Генерација на процесори:
Intel - 12-та генерација
Јазик на тастатура::
Америкаски
HDMI 2.1:
По
Големина на диск GB::
1 000
Графички капацитети и мемории [MB]:
16 384
Капацитет на внатрешна меморија [GB]:
1 000
Графичка картичка:
NVIDIA GeForce RTX 3080Ti
Лансиран:
24. 3. 2022
Читатели на мемориски картички:
По
Тип на екран/приказ::
IPS
Modeli i diskut:
SSD
Тип на графичка картичка:
Посветен
Тип на меморија:
DDR5 SODIMM (слот)
Тип на процесор:
Intel Core i7
Вид на SSD::
M.2 PCIe / NVMe (слот)
Материјали:
Алумин
Поддршка за испорака на електрична енергија:
По
Модел на процесор:
12800H (1.8 / 4.8GHz 6-јадро/ 12-thread)
Боја:
ЦРНО
Боја на задното светло::
RGB (по клуч)
Без нумерички делови:
По
Содржина во пакувањето:
Адаптер, лаптоп
Производител:
Razer
Сооднос::
16:9
Следење на зраци:
По
Резолуција на екранот:
3840 x 2160 (UHD 4K)
Резолуција на веб-камера:
1080p
RJ-45:
По
Зголемете го часовникот [MHz]::
Производителот не изјавува
Синхронизација на RGB:
Razer Chroma
Област на прикажување::
Област на прикажување:
Операционен систем:
Оперативен систем
Стандарди за Wi-Fi:
A / b / g / n / ac / секира
Тастатура за осветлување:
По
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Веб-камера:
По
Веб-страница на производителот:
Razerzone.com
Бесплатни слотови за дискови::
Бесплатни слотови за дискови:
Верзии на Bluetooth:
v5.2
Подготвен за VR:
По
EAN:
8887910004012
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Лаптоп Razer Blade 17 (2022), 17.3 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
4,505.54 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ