1 / 20
Продадено
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
Слика на Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн

Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
4,546.16 €
4,295.93 €
со ДДВ Без ДДВ 4,091.36 €
Заштеди 250.23 €
-6%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Овој лаптоп е опремен со одлични карактеристики. Се напојува со 4-јадрен процесор Intel Core i7 1165G7 кој работи на фреквенција од 2,8 GHz до 4,7 GHz. Процесорот е дополнет со 32 GB DDR5 SODIMM (слот). Хард дискот од 1 TB SSD M.2 PCIe NVMe ги опслужува податоците. Недостасува оптички диск. Податоците за сликата за 15,6 инчен IPS екран со резолуција од 2560 x 1440 (WQHD) пиксели се обезбедени од графичката картичка NVIDIA GeForce RTX 3080Ti. Меѓу интерфејсите вклучува HDMI 2.1, поддршка за испорака на енергија, Thunderbolt, читач на мемориски картички, 3 USB 3.1 порти / 3.2 Gen 2 Type-A, 2 USB 3.1 / 3.2 Gen 2 Type-C порти и 1x Thunderbolt 4 / USB4. Исто така, лаптопот поддржува Wi-Fi a / b / g / n / ac / ax / az и Стандарди Bluetooth v5 .2. Тип мрежна картичка WLAN. Меѓу другите карактеристики, лаптопот има тастатура со позадинско осветлување, но нема нумерички копчиња. Исто така, вклучени се и 2 звучници. Батеријата има капацитет од 4 ќелии, 80 Wh со максимален век на траење од 7 часа Максимално напојување со моќност од 230 W Лаптопот доаѓа со оперативниот систем Windows 11 Home.
Тапани:
4-ќелија, 80Wh
Диск оптика:
Не
Мемориска фреквенција [MHz]::
4 800
Максимална графичка моќност [Ш]:
Максимална графичка моќност [Ш]
Опсег на бои:
Опсег на бои:
Гаранција за производителот:
1 година
Генерација на процесори:
Езерото Тајгер - генерација 11
Јазик на тастатура::
Америкаски
HDMI 2.1:
По
Големина на диск GB::
1 000
Графички капацитети и мемории [MB]:
16 384
Капацитет на внатрешна меморија [GB]:
1 000
Графичка картичка:
NVIDIA GeForce RTX 3080Ti
Лансиран:
23. 3. 2022
Читатели на мемориски картички:
По
Тип на мрежна картичка:
WLAN
Тип на екран/приказ::
IPS
Modeli i diskut:
SSD
Тип на графичка картичка:
Посветен
Тип на меморија:
DDR5 SODIMM (слот)
Тип на процесор:
Intel Core i7
Вид на SSD::
M.2 PCIe / NVMe (слот)
Материјали:
Алумин
Поддршка за испорака на електрична енергија:
По
Модел на процесор:
1165G7 (2,8 / 4,7 GHz 4-бертама / 8-навои)
Боја:
ЦРНО
Боја на задното светло::
RGB (по клуч)
Без нумерички делови:
По
Содржина во пакувањето:
Адаптер, лаптоп
Производител:
Razer
Сооднос::
16:9
Следење на зраци:
По
Резолуција на екранот:
2560 x 1440 (WQHD)
Резолуција на веб-камера:
1080p
Зголемете го часовникот [MHz]::
Производителот не изјавува
Синхронизација на RGB:
Razer Chroma
Област на прикажување::
Област на прикажување:
Операционен систем:
Оперативен систем
Стандарди за Wi-Fi:
a/b/g/n/ac/ax/az
Тастатура за осветлување:
По
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Гром:
По
TPM 2.0:
Веб-камера:
По
Веб-страница на производителот:
Razerzone.com
Бесплатни слотови за дискови::
Бесплатни слотови за дискови:
Верзии на Bluetooth:
v5.2
Подготвен за VR:
По
EAN:
8887910003367
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Лаптоп Razer Blade 15 (11th gen Base Model), 15.6 ", Intel Core i7, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, црн
4,295.93 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ