1 / 14
Продадено
Слика на Лаптоп Dell Alienware x15 R2, 15,6", Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, сребрена боја
Слика на Лаптоп Dell Alienware x15 R2, 15,6", Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, сребрена боја
Слика на Лаптоп Dell Alienware x15 R2, 15,6", Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, сребрена боја
Слика на Лаптоп Dell Alienware x15 R2, 15,6", Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, сребрена боја
Слика на Лаптоп Dell Alienware x15 R2, 15,6", Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, сребрена боја
Слика на Лаптоп Dell Alienware x15 R2, 15,6", Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, сребрена боја
Слика на Лаптоп Dell Alienware x15 R2, 15,6", Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, сребрена боја
Слика на Лаптоп Dell Alienware x15 R2, 15,6", Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, сребрена боја
Слика на Лаптоп Dell Alienware x15 R2, 15,6", Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, сребрена боја
Слика на Лаптоп Dell Alienware x15 R2, 15,6", Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, сребрена боја
Слика на Лаптоп Dell Alienware x15 R2, 15,6", Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, сребрена боја
Слика на Лаптоп Dell Alienware x15 R2, 15,6", Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, сребрена боја
Слика на Лаптоп Dell Alienware x15 R2, 15,6", Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, сребрена боја
Слика на Лаптоп Dell Alienware x15 R2, 15,6", Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, сребрена боја

Лаптоп Dell Alienware x15 R2, 15,6", Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, сребрена боја

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
2,781.87 €
2,526.47 €
со ДДВ Без ДДВ 2,406.16 €
Заштеди 255.39 €
-10%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Забелешка: нумеричката тастатура има неколку чешки симболи. Додека, Microsoft Office е во пробна верзија или воопшто не е инсталиран. Овој лаптоп е опремен со одлични карактеристики. Се напојува со 6-јадрен Intel Core i7 12700H процесор кој работи на фреквенција од 2,3 GHz до 4,7 GHz. Процесорот е надополнет со 16 GB LPDDR5 (на одборот). Хард дискот SSD M.2 PCIe NVMe од 512 GB ги опслужува податоците. Недостасува оптички диск. Податоците за сликата за екранот од 15,6 инчи со резолуција од 1920 x 1080 (Full HD) пиксели се обезбедени од графичката картичка NVIDIA GeForce RTX 3080Ti. Интерфејсите вклучуваат HDMI 2.1, поддршка за испорака на енергија, читач на мемориски картички, 1 USB 3.0 / 3.1 порта / 3.2 Gen 1 Type-A, 1 USB 3.1 / 3.2 Gen 2 Type-C порта и 1x Thunderbolt 4 / USB4. Лаптопот поддржува стандарди WiFi a / b / g / n / ac / ax и Bluetooth v5.2. Тип картичка на мрежата 2.5GLAN, WLAN. Меѓу другите карактеристики, лаптопот има тастатура со позадинско осветлување, но нема нумерички копчиња. Исто така, вклучени се и 2 звучници од 2 W. Батеријата е со капацитет од 6 ќелии, 87 Wh. Максималната моќност на моќноста снабдувањето е 240 W. Лаптопот доаѓа со Windows 11 Home оперативен систем.
Пеша [кг]:
2.36
Дијагонала на екранот ["]:
15,6
Максимална моќност на напојувањето [Ш]::
Максимална моќност на напојувањето [Ш]:
Гаранција за производителот:
1 година
HDMI 2.1:
По
Големина на диск GB::
500
Капацитети и мемории на RAM меморија [GB]:
16
Графички капацитети и мемории [MB]:
6 144
Капацитет на внатрешна меморија [GB]:
512
Графичка картичка:
NVIDIA GeForce RTX 3060
Висина [mm]:
15.9
Читатели на мемориски картички:
По
Modeli i diskut:
SSD
Тип на графичка картичка:
Посветен
Тип на процесор:
Intel Core i7
Поддршка за испорака на електрична енергија:
По
Максимална меморија [GB]:
Максимална меморија [GB]:
Осветлување [cd / m2]:
300
Боја:
Црна, сребрена
Број на порти USB-A 3.0 / 3.1 / 3.2 Gen 1::
1
Нема нумеричка тастатура:
По
Сооднос::
Сооднос на аспект
Следење на зраци:
По
Резолуција на екранот:
1920 x 1080 (полн HD)
Опсег на бои:
SRGB 100%
Синхронизација на RGB:
AlienFX RGB
Стандарди за Wi-Fi:
A / b / g / n / ac / секира
Тастатура за осветлување:
По
TPM 2.0:
Подготвен за VR:
По
EAN:
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Лаптоп Dell Alienware x15 R2, 15,6", Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3080Ti, сребрена боја
2,526.47 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ