1 / 1
Слика на Crucial 8GB DDR4 2400 CL17

Crucial 8GB DDR4 2400 CL17

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
33.96 €
27.46 €
со ДДВ Без ДДВ 26.15 €
Заштеди 6.50 €
-20%

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
23 април 2024 - 24 април 2024
Македонија, други
24 април 2024 - 25 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Crucial е помалку познат производител на меморија, но како и конкурентните Corsair и Kingston, тој обезбедува квалитетни мемориски модули со одлична стабилност и перформанси за лаптопи и персонални компјутери со широк опсег на апликации, како што се тешки игри и графички апликации. Поголема брзина Во светот на технологијата која постојано се развива, секоја компонента стара над пет години треба да се замени. DDR3 мемориите се стари повеќе од 8 години. Од воведувањето на технологијата за меморија DDR3 во 2007 година, способностите на процесорот се удвоија, SSD-дисковите направија револуција во пропусната моќ, а графичките картички драстично ги зголемија стапките на слики. Тие ја оставија меморијата како ограничувачки фактор. DDR4 мемориите се повеќе од 30% побрзи од DDR3 модулите. Подолго траење на батеријата Меморијата DDR4 користи помалку енергија и го продолжува животниот век на батеријата. Работи на 1,2 V наместо 1,5 V, како што е случајот со DDR3 меморијата. Клучните DDR4 SO-DIMM трошат 20% помалку енергија од стандардната технологија DDR3. Покрај тоа, тие содржат дополнителни елементи за изведба кои ја намалуваат потрошувачката на енергија до 40%. Поголема густина Ставете повеќе меморија во вашиот лаптоп од кога било досега. Клучните DDR4 SO-DIMM дебитираат со 8 GB и се очекува да достигнат до 32 GB како што се развива оваа технологија, што ќе ви овозможи да инсталирате 2 пати повеќе меморија отколку што би можеле со системот DDR3. Бидејќи лаптопите имаат 1-2 слота за меморија, Crucial DDR4 SO-DIMM ви овозможува да го надминете ова ограничување и да инсталирате повеќе меморија за побрзи перформанси на мобилниот телефон. Клучни својства Crucial 8GB DDR4 2400 е квалитетен и пред се брз мемориски модул за лаптопи. Меморијата е DDR4 SO-DIMM со капацитет од 8 GB (1x 8GB) дизајнирана за високи работни фреквенции до 2400 MHz. Ова е дизајн кој не е ECC. Мемориите се справуваат со тајмингот CL17 на нивната работна фреквенција од 1,2 V.
Задно светло:
Веќе, Веќе
Посветен на:
За лаптоп
Работна фреквенција [MHz]:
2 400
Течност за ладење:
Без течност за ладење
Ладење::
Ладење:
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Капацитети и мемории на RAM меморија [GB]:
8
Специјални карактеристики на меморијата::
Единечно рангирање, небаферирано
Код на производителот:
CT8G4SFS824A
Код:
CT8G4SFS824A
Конфигурација на меморија:
1 x 8 GB
Конфигурација на меморија / меморија::
1 x 8GB
Лансиран:
16 февруари 2016 година, 16. 2. 2016
Висина на профилот:
ниско
Latenca CAS [CL]:
17
Тип на меморија:
DDR4, DDR4 SO-DIMM
Број на RAM модули:
1
Користење на меморија::
За лаптопи
Производител:
Клучно, Клучно
Висински профил::
Ниско
Веб-страница на производителот:
Crucial.com
Карактеристики на меморијата:
Слободен ранг, без бјуфер
Максимален напон [V]:
1,2
Работен напон [V]:
1,2
Vendi i prodhimit:
Malaysia
EAN:
649528776334
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Crucial 8GB DDR4 2400 CL17
27.46 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ