1 / 1
Продадено
Слика на Crucial RAM меморија, CL11, 8GB DDR3, 1600MHz

Crucial RAM меморија, CL11, 8GB DDR3, 1600MHz

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
59.96 €
56.71 €
со ДДВ Без ДДВ 54.01 €
Заштеди 3.25 €
-6%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
CRUCIAL е помалку познат производител на меморија, но како конкурентските Corsair и Kingston, тој обезбедува квалитетни мемориски модули со одлична стабилност и перформанси за лаптопи и персонални компјутери со широк спектар на апликации, како што се игри и апликации за графика. CRUCIA CT102464BF160B меморијата со номинален капацитет од 8 GB е еден DDR3 мемориски модул за лаптопи. Оваа меморија е погодна за дополнителни надградби, кога инсталираната меморија веќе не е доволна и е претставена со многу побавна меморија во форма на т.н. swap. Овој 204-пински модул се напојува со 1,35 V, што ви овозможува да постигнете поголеми брзини без да ги изгубите физичките својства и со тоа да гарантирате многу поголема сигурност на иста фреквенција од претходниците. Ефективниот модул за брзина од 1600 MHz се справува со времето на CL11. Пакетот во овој случај содржи единствен модул, сепак, по купувањето на адекватен втор модул, може да се користи режим на двојна меморија за да се зголеми протокот на меморија во системот.
Задно светло:
Веќе, Веќе
Посветен на:
За лаптоп
Работна фреквенција [MHz]:
1 600
Течност за ладење:
Без течност за ладење
Ладење::
Ладење:
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Капацитети и мемории на RAM меморија [GB]:
8
Специјални карактеристики на меморијата::
Unbuffered
Код на производителот:
CT102464BF160B
Код:
CT102464BF160B
Конфигурација на меморија / меморија::
1 x 8GB
Конфигурација на меморија:
1 x 8 GB
Лансиран:
3 август 2012 година, 3. 8. 2012
Latenca CAS [CL]:
11
Тип на меморија::
DDR3 SO-DIMM
Број на RAM модули:
1
Користење на меморија::
За лаптопи
Производител:
Клучно, Клучно
Веб-страница на производителот:
Crucial.com
Карактеристики на меморијата:
Безгласен
Максимален напон [V]:
1,35
Работен напон [V]:
1,35
EAN:
6495287545926
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Crucial RAM меморија, CL11, 8GB DDR3, 1600MHz
56.71 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ