1 / 1
Слика на Хард диск WD Blue (SPZX) - 1TB

Хард диск WD Blue (SPZX) - 1TB

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
4,690 MKD.
4,490 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 4,276 MKD.
Заштеди 200 MKD.
-5%

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
15 декември 2023 - 16 декември 2023
Македонија, други
16 декември 2023 - 18 декември 2023
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Описот се обработува, во меѓувреме можете да ги видите техничките спецификации или да контактирате во разговор, е-пошта и месенџер за повеќе детали. Ви благодариме за разбирањето!
Лансиран:
20. 6. 2018
Гаранција за производителот:
1 година
Технологија:
SATA 6Gb / s
Формати и дискусија:
2.5
Код:
WD10SPZX
Ширина mm:
69,85
Висина mm:
9.5
Дебелина мм:
100,2
Пеша г.:
27
Големина на диск GB::
1 000
Брзина на вртење на плочата вртежи во минута:
5400
Кеш:
8
Производител:
Вестерн дигитал
Веб-страница на производителот:
Wdc.com
Modeli i diskut:
ВНАТРЕШНА
Тип на тврд диск:
Магнетни
EAN:
718037845319
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Хард диск WD Blue (SPZX) - 1TB
4,490 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ