1 / 1
Продадено
Слика на Глушец Evolveo MG636

Глушец Evolveo MG636

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
19.34 €
14.46 €
со ДДВ Без ДДВ 13.77 €
Заштеди 4.87 €
-26%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Производителот Evolveo одлучи да го нападне пазарот на оптички глувци и резултатот е моделот на игра Evolveo MG636. Глувчето е наменето за употреба првенствено во игри, бидејќи неговите димензии добро се вклопуваат во раката, така што дури и продолжената употреба не треба да биде непријатна за рацете. Глувчето носи дизајн на игра во црна боја со елементи на игра и многу софистицирана ергономија, што ќе го ценат многу играчи. Глувчето нуди висока резолуција до 2400 dpi оптички сензор (800/1200/1600 dpi). Глувчето се поврзува со компјутерот користејќи USB кабел долг 1,8 метри. Тежината на глувчето е 132 грама.
Ергономија:
За десничарите, За десничарите
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Должина на кабел [m]:
1,8
Кабел со плетенка::
Тежина категорија:
Среден..., Средно (90-130гр)
Код на производителот:
MG636
Код:
MG636
Лансиран:
28 ноември 2014 година
Механички движења:
По
Конектор:
USB
Врски:
Врски:, Врски:
Игра:
По
Интерфејс:
Интерфејс:
Максимална чувствителност [DPI]:
2400, 2400
Број на копчиња:
4
Цел::
игри
Пеша [g]:
122
Производител:
Еволво, Еволво
Сензор за движење:
оптика, оптика
Технологија:
USB-A
EAN:
8594161335894
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Глушец Evolveo MG636
14.46 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ