1 / 1
Продадено
Слика на Низа за печатење Gearlab (филамент), PLA, 1,75mm, 1kg, розова боја

Низа за печатење Gearlab (филамент), PLA, 1,75mm, 1kg, розова боја

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
43.71 €
35.58 €
со ДДВ Без ДДВ 30.16 €
Заштеди 8.12 €
-19%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Низа за печатење 3D од Gearlab. Можете да го користите за да креирате практични и забавни производи. Соединението PLA е познато по својата висока биоразградливост, разноврсност и, на прв поглед, одлична обработка. Импресионира не само со својата издржливост, туку и со неговата обработка и отсуството на типичен мирис. Бојата на филаментот за 3D печатачот ќе остане сигурно зачувана долго време по печатењето. Неговата тежина е околу 1 кг. Температурата на млазницата може да достигне до 220 °C за време на работата и до 125 °C во случајот на подлогата. PLA материјалот е популарен поради неговата висока отпорност и цврстина. Дијаметарот на жицата е 1,75 mm со толеранција на дијаметар од 0,05 mm. Главни карактеристики: PLA материјал Погоден за 3D принтери Должината на намотката на влакното е 34 m Дизајниран за печатење предмети со средна големина Без мирис и со минимални меурчиња Дијаметар на врвка 1,75 mm Тежина на пакувањето 1,31 кг Не се препорачува надминување на брзината на печатење од 60 до 90 mm/s
Гаранција за производителот:
1 година
Вид на потрошен материјал::
3D
Боја на тонер (кертриџ)::
Розова боја
EAN:
5706998849694
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Низа за печатење Gearlab (филамент), PLA, 1,75mm, 1kg, розова боја
35.58 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ