1 / 0
E shitur

Celular Apple iPhone 12 mini, 5.4" FHD+, 4GB RAM, 64GB, i kaltër

Vlerëso
Garancioni: 1 vit Kodi:
51,190 MKD.
46,690 MKD.
Përfshirë TVSH-në Pa TVSH 39,568 MKD.
Ju kurseni 4,500 MKD.
-9%

Jashtë stokut
Më dërgo email kur ky produkt është në stok
Vetëm klientët e regjistruar mund të përdorin këtë funksion
Pagesa të sigurta
Paguaj me para në dorë
Paguaj online
Paguaj me transfer bankar

iPhone 12 vjen edhe më mirë se kurrë. Ju mund të zgjidhni nga katër modele. Nëse dëshironi një zgjidhje të vogël, merrni iPhone 12 mini, klasikja do të jetë 12 dhe për ata që kërkojnë më shumë ka 12 Pro dhe Pro Max. Ju gjithmonë mund të merrni atë që ju përshtatet më shumë.

Apple iPhone 12 mini është mundësuar nga një çip i fuqishëm A14 Bionic me motorin Neural të gjeneratës së fundit dhe performancë më të lartë të të mësuarit të makinës. Memoria e brendshme me kapacitet prej 64 GB është e gatshme për sistemin, të dhënat dhe aplikacionet.

Ekrani 5.4 " Super Retina XDR me teknologji OLED dhe TrueTone ka një rezolucion prej 2340 × 1080 px me një përsosuri prej 476 ppi. iPhone 12 ka një kamerë të dyfishtë të pasme: 12MP me një lente ultra të gjerë dhe me kënd të gjerë me hapje të gjerë f / 1.6, ultra të gjerë f / 2.4 dhe stabilizim optik të imazhit. Për selfie mund të përdoret kamera e përparme 12MP TrueDepth me qasje përmes Face ID.

Celulari është rezistente ndaj ujit dhe pluhurit sipas specifikimit të mbrojtjes IP68. Teknologjitë wireless Bluetooth 5.0, NFC, Wi-Fi ax ose LTE dhe 5G sigurojnë lidhje të shpejtë. Ekziston edhe një marrës GPS / GLONASS / Galileo / QZSS / BeiDou dhe ndërfaqja Lightning. Mund të përdorni kabllon MagSafe ose teknologjinë wireless Qi për karikim. Senzorët e këtij celulari përfshijnë: Face ID, barometër, xhiroskop me tri akse, akselerometër, senzor të afërsisë, senzor të dritës së ambientit dhe busullë digjitale. Celulari juaj ka të instaluar sistemin e ri operativ iOS 14.

Lansuar:
14. 10. 2020
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Lloji i SIM kartelës:
ESIM, nano SIM
Standardet e celularit:
5G, GSM, LTE, UMTS
Stabilizues imazhi:
Elektronik, optik
Karikim pa kabllo:
Mbështetje për NFC:
GPS:
Barometër:
Modeli i procesorit:
Apple A14 Bionic
Rezistenca ndaj ujit:
HDR:
Kodi:
MGE13CN/A
Diod me ndriçim:
Senzor i afërsisë:
Face ID:
Auto fokus:
GLONASS:
Senzor i dritës:
Gyroskop:
Focus PDAF:
Rezolucioni maksimal i videos:
3840 x 2160 (4K)
Gjerësia mm:
64,2
Lartësia mm:
131,5
Trashësia mm:
7.4
Rezolucioni i ekranit piksel:
2340 x 1080 (FHD+)
Besueshmëria:
100 %
Ndriçimi ƒ:
1,6, 2,2, 2,4
Pesha g:
135
Memorie e brendshme GB:
64
Madhësia e ekranit inç:
5.4
Memoria operuese GB:
4
Kapaciteti i baterisë mAh:
2 227
Frekuencat e mbështetura LTE MHz:
800, 900, 1800, 2100, 2600
Frekuencat e mbështetura 3G MHz:
850, 900, 1800 1900
Frekuencat e mbështetura GSM MHz:
850 1900, 2100
Qartësia e ekranit PPI:
476
Rezolucioni i kamerës së prapme Mpx:
12+12
Rezolucioni i kamerës së përparme Mpx:
12
Seria:
Apple iPhone 12 mini
Kompas dixhital (sensor magnetik):
Prodhuesi:
Apple
Sistemi operativ:
Apple iOS
Lloji i ekranit:
OLED
Ngjyra:
Kaltër
Lidhës:
Lightning
Lloji i telefonit:
Touch (me prekje)
Bluetooth:
Numri i bërthamave të procesorit:
6
EAN:
194252013984
0

0 Vlerësime

Klientët që kanë blerë këtë produkt, kanë blerë edhe

Blej tani
Celular Apple iPhone 12 mini, 5.4" FHD+, 4GB RAM, 64GB, i kaltër
46,690 MKD.
Sasia:0
GjirafaFLEX: Jo