1 / 8
Продадено
Слика на USB Kingston DataTraveler микро 32 GB
Слика на USB Kingston DataTraveler микро 32 GB
Слика на USB Kingston DataTraveler микро 32 GB
Слика на USB Kingston DataTraveler микро 32 GB
Слика на USB Kingston DataTraveler микро 32 GB
Слика на USB Kingston DataTraveler микро 32 GB
Слика на USB Kingston DataTraveler микро 32 GB
Слика на USB Kingston DataTraveler микро 32 GB

USB Kingston DataTraveler микро 32 GB

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
20.93 €
со ДДВ Без ДДВ 17.74 €

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Kingston DataTraveler Micro 3.1 флеш-уред Kingston DataTraveler Micro 3.1 USB Flash Drive има елегантен метален капак со голем отвор, така што лесно можете да го обесувате, може да послужи не само како складирање на податоци, туку и како интересен моден додаток. Со овој Flash Drive, добивате брз пристап до податоци во издржлива метална конструкција. Издржлива конструкција Благодарение на малите димензии и издржливата целосно метална конструкција, тој е одличен додаток за вашиот лаптоп. Неговиот траен случај обезбедува висока безбедност на вашите скапоцени податоци. Перформанси со USB 3.1 / 3.0 Компактниот Kingston DataTraveler Micro 3.1 нуди голема брзина на пренос на читање до 100 MB / s при читање. За целосно искористување на брзината, треба да го поврзете Флеш-уредот со интерфејсот USB Micro 3.1 / 3.0. Се разбира, потребно е да се земе предвид дека кога се користи портата USB 2.0, брзината ќе се намали под 30 MB / s. Клучни својства Елегантниот флеш драјв Kingston DataTraveler Micro 3.1 е одличен во мали димензии. Тој исто така нуди капацитет од 32 GB, што ви гарантира доволно простор за секојдневна употреба за складирање документи и поголеми мултимедијални датотеки, особено количината на слики и видеа. Неговите брзини на пренесување достигнуваат вредности до 100/15 MB / s за време на читање / запишување. Тој користи USB 3.1 како врска со компатибилност наназад со USB 3.0 и 2.0. Димензиите на дискот се 24,95 x 12,2 x 4,5 mm.

Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Код на производителот:
DTMC3/32GB
Код:
DTMC3/32GB
Лансиран:
20 јуни 2015 година
Материјали:
Метал
Можност за бесење:
По
Mundësia e varjes::
Интерфејс:
Интерфејс:
Боја:
Град, Град
Производител:
Кингстон, Кингстон
Брзина на читање [MB / s]:
100
Брзина на пишување [MB / s]:
15
Технологија:
USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1
Длабочина [mm]::
12,2
Веб-страница на производителот:
Kingston.com
Vendi i prodhimit:
Taiwan
EAN:
740617242829
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
USB Kingston DataTraveler микро 32 GB
20.93 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ