1 / 1
Продадено
Слика на Слушалки Jabra Evolve 30 II Duo - црни

Слушалки Jabra Evolve 30 II Duo - црни

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
64.53 €
со ДДВ Без ДДВ 54.68 €

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Слушалки Jabra EVOLVE 30 II со конектор од 3,5мм. и микрофон, како и со поништување на амбиенталниот шум. Jabra Evolve 30 II доаѓаат со удобни меки кожни перничиња за уши. Овие слушалки Evolve 30 II имаат дизајн за поврзување од 3,5мм. на мобилни телефони и компјутери/лаптопи. Evolve 30 II се исто така одлични слушалки за музика, како и за разговор по телефон. Нудат опција за прилагодување на јачината на звукот или едноставно исклучување на повиците од самите слушалки. Максималната фреквенција на одговор е 7000, а минималната 150 Hz. Слушалките доаѓаат со сензитивност од 93 dB/mW и тежат 140г.


 

Гаранција за производителот:
1 година
Контрола на јачината на звукот:
По...
Далечински управувач на кабел:
Го намалува шумот од микрофонот::
Пеша [g]:
140
Боја:
ЦРНО
Активно намалување на шумот [ANC]:
Не
Конектор:
Mini Jack 3.5 mm
Должина на кабел [m]:
0.95
Membranë:
28 mm
Нежност:
93 dB / mW
Чест одговор::
7000 Hz
Градба..:
Duo
Ширина на ременот [мин]:
150 Hz
EAN:
5706991020465
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Слушалки Jabra Evolve 30 II Duo - црни
64.53 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ