1 / 5
Слика на Слушалки Genius HS-05A
Слика на Слушалки Genius HS-05A
Слика на Слушалки Genius HS-05A
Слика на Слушалки Genius HS-05A
Слика на Слушалки Genius HS-05A

Слушалки Genius HS-05A

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
20.93 €
19.31 €
со ДДВ Без ДДВ 16.36 €
Заштеди 1.62 €
-8%

Само уште 1
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
26 јули 2024 - 27 јули 2024
Македонија, други
27 јули 2024 - 29 јули 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Под брендот Genius, можете да најдете широк спектар на производи во нашата палета. Зад овој бренд стои тајванскиот производител KYE Systems, кој се фокусира на производство на голем асортиман компјутерски додатоци и помал број компјутерски компоненти. Серијата HP воведува таканаречени слушалки, односно комплети слушалки со интегриран микрофон кои можат лесно да се користат за комуникација преку Интернет, конференции или снимање глас. Овој релативно квалитетен сет за пријатни пари ќе се користи, на пример, за разговор преку Интернет за време на игри или за разговор со пријатели од компанијата Genius. Ова се подобри слушалки во комбинација со микрофон, кои во моментов се најдобро опремениот модел од серијата HS-05. Слушалките се целосно затворени и, благодарение на меките слушалки, исто така, невообичаено удобни. Имаат фреквентен опсег од 20 Hz до 20 kHz со чувствителност од 102 dB ± 3 dB и затоа се исто така погодни за слушање музика. Микрофонот се ротира и може да се користи и на десното и на левото уво. Скоро двометарскиот кабел со сопствена контрола на јачина на звук и опција за исклучување на микрофонот е завршен со пар стандардни стерео приклучоци од 3,5 мм, покрај конекторот за споменатиот адаптер. Слушалките може да се користат со звучни картички, гласовни модеми, вокмени, MP3 плеери, итн. Тие се исто така погодни за употреба со софтвер за препознавање говор, разговор преку Интернет, видео конференции, мрежни игри и слично.

Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Должина на кабел [m]:
1.8
Импеданса [Ом]:
32
Код на производителот:
31710011100
Код:
31710011100
Лансиран:
10. 5. 2011, 10 мај 2011 година
Конектор:
2, 3,5 mm (TRS)
Тип слушатели:
За главата
Игра:
По
Микрофон:
По, тобоган, тобоган
Чувствителност [dB / SLP]:
102
Број на конектори:
Број на конектори
Производител:
Генијалец, Генијалец
Максимален опсег на фреквенција [kHz]:
20
Минимален опсег на фреквенција [Hz]:
20
Веб-страница на производителот:
Geniusnet.com.tw
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
4710268812227
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Слушалки Genius HS-05A
19.31 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ