1 / 1
Слика на Kingston 4GB DDR3 1600 SO-DIMM

Kingston 4GB DDR3 1600 SO-DIMM

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
2,140 MKD.
1,790 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 1,705 MKD.
Заштеди 350 MKD.
-17%

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
18 декември 2023 - 19 декември 2023
Македонија, други
18 декември 2023 - 19 декември 2023
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Кингстон отсекогаш бил и сè уште е еден од водечките производители и добавувачи на мемориски модули. Благодарение на нивниот висок квалитет и доверливост, многу познати производители на компјутери ги користат и во нивните моделски линии и се користат при тестирање на нови матични плочи, графички картички итн. Ова сега ви носи SO-DIMM меморија за лаптопи. Станува збор за меморија од типот DDR3 со фреквенција од 1600 MHz и капацитет од 4 GB, наменета за лаптопи. Неговото време е CL11, а напонот е 1,5 V.
Задно светло:
Веќе, Веќе
Посветен на:
За лаптоп
Работна фреквенција [MHz]:
1 600
Течност за ладење:
Без течност за ладење
Ладење::
Ладење:
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Капацитети и мемории на RAM меморија [GB]:
4
Специјални карактеристики на меморијата::
Специјални карактеристики на меморијата:
Код на производителот:
KCP316SS8/4
Код:
KCP316SS8/4
Конфигурација на меморија:
1 x 4 GB
Конфигурација на меморија / меморија::
1 x 4GB
Лансиран:
17 август 2016 година
Висина на профилот:
ниско
Тип на меморија:
DDR3 SO-DIMM
Број на RAM модули:
1
Користење на меморија::
За лаптопи
Стапка на неуспех:
7,50 %
Производител:
Кингстон, Кингстон
Висински профил::
Ниско
Веб-страница на производителот:
Kingston.com
Карактеристики на меморијата:
Единствен ранг
Максимален напон [V]:
1,5
Работен напон [V]:
1,5
EAN:
740617253702
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Kingston 4GB DDR3 1600 SO-DIMM
1,790 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ