1 / 4
Продадено
Слика на Камера за автомобил Mio MiVue 846, WIFI, GPS, црна
Слика на Камера за автомобил Mio MiVue 846, WIFI, GPS, црна
Слика на Камера за автомобил Mio MiVue 846, WIFI, GPS, црна
Слика на Камера за автомобил Mio MiVue 846, WIFI, GPS, црна

Камера за автомобил Mio MiVue 846, WIFI, GPS, црна

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
212.78 €
196.52 €
со ДДВ Без ДДВ 166.54 €
Заштеди 16.25 €
-8%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

MiVue 846 е паметна и опремена со камера за автомобили што ќе ви овозможи навистина детални снимки од вашите патувања, што може да биде корисно за решавање на бројни контроверзни ситуации што може да ви се случат за време на сообраќајот на патот, но дури и кога стоите со вашето возило. На што може да се радувате? Full HD резолуција висококвалитетен сензор STARVIS CMOS од SONY Поддршка за Wi-Fi ГПС радарски предупредувања GPS позиционирање режим на паркирање Исклучителна слика дури и во услови на слаба осветленост MiVue снима видеа со висок квалитет со одличен звук и слики со Full HD квалитет. Но, не само благодарение на Full HD, можете да очекувате квалитетно снимање видеа! Сите снимени видеа секогаш ќе бидат со одличен квалитет, исто така благодарение на висококвалитетниот сензор STARVIS CMOS од Sony, кој обезбедува врвен контраст, осветленост и богати бои, с even дури и во услови на слаба осветленост. Дали е тоа воопшто потребно? Да! Само благодарение на снимките со висок квалитет, можете да користите снимки при решавање на бројни контроверзни ситуации или во сообраќајни незгоди како доказ. ГПС радарски предупредувања Значи, ова е навистина кул функција што секогаш ќе ве извести колку брзо можете да одите! Патентираната функција Mio Smart Alert известува за брзини насекаде, освен Франција, Швајцарија, Летонија, Естонија, Романија, Турција и Германија. Режим на паркирање со пасивно напојување Веќе не мора да се грижите дали ќе го оставите вашиот автомобил паркиран надвор. Во 48-часовен режим на подготвеност со батерија, снимањето ќе започне автоматски кога ќе се откријат вибрации или шок. Благодарение на вградената батерија, можете да го користите режимот на пасивно паркирање дури и без полнење. Wi-Fi Се разбира, камерата има и интегриран Wi-Fi, кој ги синхронизира вашите видеа во реално време со вашиот паметен телефон. Фирмверот и податоците на камерата може лесно да се ажурираат со помош на технологијата "OTA", така што с everything секогаш ќе биде ажурирано. Менаџер MiVue Пуштете снимки во интуитивен интерфејс Споделување огласи на социјални мрежи (YouTube, Facebook) ГПС позиција прикажана на мапите на Google Организатор на видео за полесна ориентација во снимените снимки Анализатор на насока. Клучни својства Лесна и компактна камера за автомобил со докинг станица QuickClick. Full HD резолуција на 60 fps, висококвалитетен STARVIS CMOS сензор од Sony, отвор f / 1.8, широк агол на гледање од 150 °, интегриран Wi-Fi, GPS радарски предупредувања и GPS позиционирање, режим на паркирање со пасивно напојување. Камерата исто така може да се постави зад ретровизорот со приклучната станица, можете да ја носите камерата со вас секогаш кога ќе го напуштите автомобилот. Менаџер MiVue со голем број практични функции (споделување видео, организатор на видео, анализатор на насоки за возење, итн.). Апликација MiVue Pro во мобилен телефон. Функција Стоп и Оди, предупредување за ненадејно напуштање лента, предупредување за фронтален судир, предупредување за брзо возење, предупредување за вклучени светла, предупредување за можен замор на возачот, еко-режим на возење, снимање WDR, режим на фотографија. Големина на дисплеј 2,7 ", аудио снимање, 3-оски G-сензор, поддршка за micro SD картичка до 256 GB, батерија со капацитет од 240 mAh, микрофон, звучник. Димензии 62,3 x 87,5 x 41,5 mm. Тежина 117 g. Патентираната функција Mio Smart Alert известува за брзини насекаде, освен Франција, Швајцарија, Летонија, Естонија, Романија, Турција и Германија.

Лансиран:
22. 10. 2020
Гаранција за производителот:
1 година
Технологија:
WiFi
Звучен рекордер:
По
Медиуми за снимање:
MicroSD, MicroSDHC, MicroSDXC
Full HD:
По
Максимале на отворот и леќи:
1.8
Вид на сензор за слика:
CMOS
Дигитална фотографија:
По
Тип на камера:
За автомобилот
GPS:
По
Формат на видео компресија:
H.264 (AVC), MP4
WDR:
По
Откривање на движење:
По
Код:
5415N6310038
Ширина mm:
87,5
Висина mm:
62,3
Дебелина мм:
41.5
Максимална резолуција на видеа со пиксели:
1920 x 1080 (60fps)
Пеша г.:
117
ЛЦД-панел дијагонала:
2.7
Максимална мера °:
150
Максимален капацитет на мемориска картичка GB:
256
Режим на паркирање:
По
Аспект 16 9:
По
Производител:
Мојата
Веб-страница на производителот:
Mio.com
Боја:
ЦРНО
Vendi i prodhimit:
EAN:
4713264283909
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Камера за автомобил Mio MiVue 846, WIFI, GPS, црна
196.52 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ