1 / 1
Продадено
Слика на NIKON Батерија за фотоапарат EN-EL12

NIKON Батерија за фотоапарат EN-EL12

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
81.10 €
69.72 €
со ДДВ Без ДДВ 59.09 €
Заштеди 11.38 €
-14%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Новоразвиената литиум-јонска батерија за полнење со голем капацитет EN-EL12 обезбедува енергија за компактните дигитални камери од серијата Nikon S610 и Nikon S710. Батеријата со номинален напон од 3,7 V достигнува капацитет од 1050 mAh и, според мерењата на CIPA, можно е да се направат 250 до 290 фотографии со едно полнење.
Гаранција за производителот:
1 година
Број на пакувања:
1
Тип на батерија:
Батерии
Наменето за:
Дигитални фотоапарати
Капацитети [mAh]:
1 050
Напнатост [V]::
3,7
Лансиран:
10 мај 2011 година
EAN:
4960759126320
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
NIKON Батерија за фотоапарат EN-EL12
69.72 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ