1 / 8
Продадено
Слика на Паметен детектор за движење Nedis, WiFi
Слика на Паметен детектор за движење Nedis, WiFi
Слика на Паметен детектор за движење Nedis, WiFi
Слика на Паметен детектор за движење Nedis, WiFi
Слика на Паметен детектор за движење Nedis, WiFi
Слика на Паметен детектор за движење Nedis, WiFi
Слика на Паметен детектор за движење Nedis, WiFi
Слика на Паметен детектор за движење Nedis, WiFi

Паметен детектор за движење Nedis, WiFi

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
40.47 €
38.85 €
со ДДВ Без ДДВ 32.92 €
Заштеди 1.63 €
-4%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Интегрирајте го овој паметен сензор за движење во вашиот паметен дом Nedis и уживајте во удобноста. Можете да го користите сензорот како дел од безжичниот безбедносен систем или да вклучите апарати при влегување во просторија. Моќниот PIR сензор за движење нуди покривање од 10 метри во опсег од 120 ° Лесно безжично поврзување со вашата домашна Wi-Fi мрежа Напојувано со кабел (вклучено) или две CR123A батерии Можност за спарување со други производи од семејството Nedis SmartLife за создавање паметен дом Евентуално, можете да примате пораки за известување на вашиот паметен телефон Вклучете го овој сензор за движење во вашите сценарија за да лансирате други производи за Smartlife Паметни детектори и сензори Сензорите SmartLife можат да направат нешто, како што е автоматско вклучување на светла и уреди кога влегувате во соба. Но, тие исто така можат да откријат натрапници или да активираат аларм. И детекторите за вода и чад се напојуваат со батерија, што овозможува максимална разновидност на инсталацијата. Трае над 2 години без замена на батеријата, дури и во случај на аларм секој месец. Nedis SmartLife Nedis SmartLife е најлесниот начин до вашиот паметен дом. Сијалици, прекинувачи, приклучници, камери, сензори и друга гама на производи што постојано се прошируваат е гаранција за вашиот лесен живот. Можете да контролирате се од далечина преку паметен уред и инсталирана апликација. Можете исто така да користите гласовни команди поддржани од Амазон Алекса и асистенти на Google Home. И не ви треба ништо повеќе од домашна Wi-Fi мрежа за да водите таков паметен и пријатен дом. Колку едноставно! Бесплатна апликација Nedis SmartLife за откривање паметен живот Лесна Wi-Fi конекција без потреба од порта, мост или центар Гласовна контрола преку Amazon Alexa или Google Home Поставување автоматика со други производи преку IFTTT технологии Лесно поврзување Отпакувајте го паметниот уред Nedis, поврзете го со Wi-Fi мрежата и подготвени сте. Не ви е потребен комплет за стартер, без центар или центар. Се што ви треба е еден производ и бесплатна апликација. Без разлика дали ви треба еден паметен уред или сакате да ја автоматизирате целата куќа, Nedis е вистинскиот за вас. Јасна апликација Nedis SmartLife ви дава целосна контрола над паметните производи на Nedis. Со него, можете да креирате сценарија за автоматизирани функции или да контролирате и управувате со секој паметен производ посебно. Со интегрирана врска, можете да го контролирате паметниот дом од телефонот со апликација или од гласот - каде и да сте. Клучни својства Паметен детектор за движење со моќен PIR сензор за движење. Покривање за 10 метри во опсег од 120 °. Лесно безжично поврзување со вашата домашна Wi-Fi мрежа. Напојувано со кабел (вклучено) или две CR123A батерии. Можност за спарување со други производи од семејството Nedis SmartLife за создавање паметен дом. Евентуално, можете да примате пораки за известување на вашиот паметен телефон.

Гаранција за производителот:
1 година
Протокол:
Amazon Alexa, Google Assistant
Веб-страница на производителот:
nedis.com
Фокус:
Сензор за движење...
Датум на лансирање:
5. 10. 2020
Vendi i prodhimit:
EAN:
5412810269969
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Паметен детектор за движење Nedis, WiFi
38.85 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ