1 / 8
Слика на Метеоролошка станица GoGEN ME 3257
Слика на Метеоролошка станица GoGEN ME 3257
Слика на Метеоролошка станица GoGEN ME 3257
Слика на Метеоролошка станица GoGEN ME 3257
Слика на Метеоролошка станица GoGEN ME 3257
Слика на Метеоролошка станица GoGEN ME 3257
Слика на Метеоролошка станица GoGEN ME 3257
Слика на Метеоролошка станица GoGEN ME 3257

Метеоролошка станица GoGEN ME 3257

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
79.45 €
77.83 €
со ДДВ Без ДДВ 65.96 €
Заштеди 1.62 €
-3%

Само уште 2
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
23 април 2024 - 24 април 2024
Македонија, други
24 април 2024 - 25 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Дали сакате да знаете какво е времето? Затоа, не двоумете се и видете што известува метеоролошката станица GoGEN ME 3257. Ова е метеоролошка станица која не само што дава преглед на моменталното време, туку ја прикажува и временската прогноза за наредните денови! Станицата ја прикажува временската прогноза врз основа на добиените мерења. Овие вредности се мерат со 1 безжичен сензор, кој е вклучен во пакетот, со опсег до 50 m на отворен простор. Станицата се мери внатрешна температура и влажност надворешна температура и влажност барометарски притисок Икони за временска прогноза сончево делумно облачно облачно облачно со дожд мраз снежни врнежи Дополнителни функции и опрема Покрај временската прогноза, ќе ги цените и: LCD екран во боја со можност за прилагодување на интензитетот на позадинското осветлување складирање на надворешни вредности (максимум, минимум) поставување аларм за одредена температура (на пример, достигнување на точката на замрзнување) приказ на времето контролирано од радио сигналот DCF-77 прикажување датум интегриран будилник Безжичниот сензор за мерење надворешна температура и влажност се напојува со батерии. Главниот уред се напојува или од електрична енергија или од батерии. Покрај основниот сензор за температура, станицата може да прима информации од до три други сензори за температура. Информациите од овие сензори потоа може да се вклучат на екранот или да се постави нивното автоматско мешање.

Гаранција за производителот:
1 година
Аларм:
По
Радио часови:
По
Осветлен екран:
По
Опсег на внатрешни температури [° C]:
0/+50
Енергија:
Батерии, напојување...
Опсег на надворешни температури [° C]:
-35/+60
Датум на лансирање:
17. 10. 2019, 22. 10. 2019
Снабдување со електрична енергија:
Преку батеријата, адаптер за напојување со наизменична струја
EAN:
8590393289844
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Метеоролошка станица GoGEN ME 3257
77.83 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ