1 / 16
Продадено
Слика на Објектив Fujifilm XF150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR
Слика на Објектив Fujifilm XF150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR
Слика на Објектив Fujifilm XF150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR
Слика на Објектив Fujifilm XF150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR
Слика на Објектив Fujifilm XF150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR
Слика на Објектив Fujifilm XF150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR
Слика на Објектив Fujifilm XF150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR
Слика на Објектив Fujifilm XF150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR
Слика на Објектив Fujifilm XF150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR
Слика на Објектив Fujifilm XF150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR
Слика на Објектив Fujifilm XF150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR
Слика на Објектив Fujifilm XF150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR
Слика на Објектив Fujifilm XF150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR
Слика на Објектив Fujifilm XF150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR
Слика на Објектив Fujifilm XF150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR
Слика на Објектив Fujifilm XF150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR

Објектив Fujifilm XF150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
2,765.33 €
2,234.00 €
со ДДВ Без ДДВ 1,893.22 €
Заштеди 531.32 €
-20%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
FUJINON XF150-600mmF5.6-8 R LM OIS WR е пренослив телефото објектив со фокусен опсег од 229мм. до 914мм. Има атмосферска конструкција која го штити од влага, прашина и температури до -10°C. Објективот е компатибилен со телеконверторите XF1.4X TC WR и XF2X TC WR. Може да се претвори во објектив што нуди еквивалентна фокусна должина од 1828мм. при нејзината најголема должина. Објективот нуди сигурен и брз автоматски фокус, благодарение на кој можете да фотографирате прекрасно остри слики, без разлика дали фотографирате или снимате видео. Претходно поставената функција за фокусирање и внатрешниот систем за AF снимаат остра слика за момент. Оптичката стабилизација на сликата во пет чекори ќе помогне да се обезбеди одличен квалитет. FUJINON XF150-600mmF5.6-8 R LM OIS WR нуди брзини на блендата до 1/30s, дури и кога користите подолги фокусни должини. Објективот е идеално решение за сите оние кои сакаат да ја документираат нескротливата природа, како и да доловуваат спортски искуства. Минимална бленда F22. Максимална решетка F5.6-F8. Минимално растојание на фокусирање 2,4м. Максимално зголемување 0,24×. Фокусно растојание f=150-600мм. (229 - 914мм.). Објективот вклучува 24 елементи во 17 групи вклучувајќи 3 ED и 4 супер ED елементи. Тежина 1605г. Дијаметар на објективот 82мм. Надворешна должина 314,5мм. Додатоци за објективи FUJINON • Капак на преден објектив FLCP-82 • Заден капак за објектив RLCP-001 • Заштита од сонце • Футрола за објектив • Приклучок на статив • Ремен
Гаранција за производителот:
1 година
За тип на сензор::
APS-C
Оптичка стабилизација::
Тип на осветлување:
Тип на осветлување:
Тип на леќа:
Зумирајте, телефото леќа
Производител на леќи:
Фуџифилм
Производител:
Фуџифилм
Бајонети::
Fujifilm X
EAN:
4547410467031
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Објектив Fujifilm XF150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR
2,234.00 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ