1 / 7
Продадено
Слика на Компактен адаптер AXAGON ADE-SRC
Слика на Компактен адаптер AXAGON ADE-SRC
Слика на Компактен адаптер AXAGON ADE-SRC
Слика на Компактен адаптер AXAGON ADE-SRC
Слика на Компактен адаптер AXAGON ADE-SRC
Слика на Компактен адаптер AXAGON ADE-SRC
Слика на Компактен адаптер AXAGON ADE-SRC

Компактен адаптер AXAGON ADE-SRC

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
30.28 €
24.17 €
со ДДВ Без ДДВ 20.49 €
Заштеди 6.10 €
-20%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Адаптерот за етернет AXAGON ADE-SRC лесно и брзо конвертира USB-C 3.1 приклучок во Gigabit Ethernet порта 10/100 / 1000Mbit. ADE-SR го проширува компјутерот со брза мрежна врска со Gigabit Ethernet, додава мрежен конектор RJ-45 што недостасува, додава друга мрежна картичка или ја заменува оригиналната нефункционална мрежна врска - има неколку опции за распоредување. Адаптерот, исто така, нуди широк опсег на функции, вклучително и мотор за проверка на IPv4 / IPv6 за намалување на контролните суми на оптоварување на процесорот, откривање на вкрстување и автоматска корекција, големо испраќање TCP, поддршка за различни функции Wake-on-LAN или напредни функции за управување со енергија. Поддршката за тековните верзии на оперативните системи Windows, Mac OS X и Linux овозможува да се користи за кој било десктоп компјутер, лаптоп или ултрабук опремен со модерен двостран USB Type-C конектор. Некои телефони и таблети со Android, како што е Samsung S9 +, исто така може лесно да се поврзат на Интернет преку мрежен етернет кабел. Клучни својства *Поддршка за Full Plug and Play и Hot Plug. *Поддршка CDC-ECM - за автоматска инсталација на драјвери низ различни оперативни системи. *Напојување на адаптерот преку USB магистрала (напојување со автобус) - не е потребно дополнително напојување. *Две LED диоди за означување на мрежната активност и поврзување на адаптерот на USB и мрежа. *Димензии 61 x 25 x 17 mm, должина на USB кабел 15 cm, тежина со вклучен USB кабел 25 g. *Користете го чипсетот Realtek RTL8153.
Наменето за:
Лаптоп, компјутер
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Отворање на LAN::
Код на производителот:
ADE-SRC
Код:
ADE-SRC
Тип на мрежна картичка:
LAN
Тип на уред:
адаптер
Тип на рутер/уред::
Адаптер
Поддршка за IPv6:
По
Интерфејс:
USB Type-C
LAN број 1000 Mbps::
LAN број 1000 Mbps:
Број на LAN конектори 1000 Mbps:
1
Производител:
AXAGON, AXAGON
Технологија:
USB-C
Wake-on-LAN (WoL):
По
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
8595247903785
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Компактен адаптер AXAGON ADE-SRC
24.17 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ