1 / 4
Слика на Појачувач за WI-FI TP-LINK RE190
Слика на Појачувач за WI-FI TP-LINK RE190
Слика на Појачувач за WI-FI TP-LINK RE190
Слика на Појачувач за WI-FI TP-LINK RE190

Појачувач за WI-FI TP-LINK RE190

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
43.71 €
42.08 €
со ДДВ Без ДДВ 35.66 €
Заштеди 1.62 €
-4%

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
25 април 2024 - 26 април 2024
Македонија, други
26 април 2024 - 27 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Поставете го RE190 помеѓу безжичниот рутер и вашите безжични уреди за да ја проширите покриеноста на Wi-Fi и да ги елиминирате мртвите зони на Wi-Fi. Уживајте во беспрекорна безжична мрежа низ вашиот дом или канцеларија. Двојните Wi-Fi опсези до 750 Mbps не само што помагаат да се подобри опсегот до 185 m2. Ова ќе ја направи вашата мрежа уште подобро подготвена за стримирање видео на HD, игри на Интернет и други задачи што бараат интензивен опсег. Главни предности -Го зголемува опсегот и јачината на безжичниот сигнал до претходно недостапни или тешко поврзливи области -Компатибилен со уреди Wi-Fi 802.11 b / g и 802.11ac -Поддржува двојна брзина до 750 Mbps -Минијатура со големина и wallидна конструкција Одлична компатибилност Безжичната AC технологија што ја користи овој екстендер ќе биде компатибилна со вашата домашна безжична мрежа. Тој нуди два опсези (IEEE 802.11a / n / ac 5GHz, IEEE802.11b / g / n 2.4GHz) и обезбедува широка покриеност. Врска со еден допир Ако има копче со WPS функција на сите рутери, тогаш само притиснете го заедно со друго со поддршка за WPS на RE190. Двата уреди се поврзуваат брзо. Потоа, само поставете го RE190 за да имате најсилен можен WiFi сигнал во вашиот дом. Каде да го поставите продолжувачот? За да ви помогне да знаете каде најдобро да го поставите проширувачот (на пример, каде што има најдобар сигнал од рутерот), има едноставен LED сигнал на неговото тело. Зелената означува оптимална локација, белата означува област без сигнал каде што продолжувачот нема да работи. Клучни својства Подобрете ја достапноста на безжичен сигнал во вашиот дом. Можете да го користите овој моќен продолжувач за покривање преку WiFi, кој е уред со двојна лента кој поддржува стандарди IEEE 802.11a / n / ac 5GHz, IEEE и 802.11b / g / n 2.4GHz. Максималната брзина на пренос е до 300Mbps на 2.4GHz, 433Mbps на 5GHz. Уредот содржи 3 сенасочни антени и нуди LED сигнализација за да се одреди неговата идеална локација. Напојување од електричен штекер.
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Код на производителот:
RE190
Код:
RE190
Тип на антена:
Интегриран
Тип на уред:
Repeater
Тип на рутер/уред::
Repeater
Тип на рутер:
Дистрибутер на мрежа (повторувач), Повторувач
Интерфејс:
Интерфејс:
Производител:
TP-LINK, TP-LINK
Повторувач:
По, По
WLAN (WiFi) брзина на пренесување [MB / s]:
433 + 300
Брзина на пренос за WLAN (WiFi) [Mbit / s]::
433 + 300
Опсег на фреквенција [GHz]:
2.4, 5
Стандардна WLAN (Wi-Fi):
802.11a, 802.11g 802.11ac, 802.11n, 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n
Технологија:
WiFi
Длабочина [mm]::
38,8
Дебелина [mm]:
38,8
Веб-страница на производителот:
Tp-link.com
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
6935364089665
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Појачувач за WI-FI TP-LINK RE190
42.08 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ