1 / 3
Продадено
Слика на Legrand Script Driver Valena Life With Netatmo, безжична, бела
Слика на Legrand Script Driver Valena Life With Netatmo, безжична, бела
Слика на Legrand Script Driver Valena Life With Netatmo, безжична, бела

Legrand Script Driver Valena Life With Netatmo, безжична, бела

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
66.46 €
64.83 €
со ДДВ Без ДДВ 54.94 €
Заштеди 1.62 €
-3%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Legrand со Netatmo е серија на паметни контролни уреди со можност за безжична контрола да комуницира едни со други преку ZigBee 3.0. Оваа серија е развиена во соработка со Нетатмо - Легранд и е достапна во разни дизајни - Валена Лајф, Валена Алур, Селијан и Плексо. Овие уреди имаат голем број на уникатни карактеристики: Погоден за реконструкција, исто каблирање како и за класичните уреди, кои ќе ги замените со жични уреди Нетатмо. Може да додадете други безжични уреди на нив. Крајниот корисник исто така може лесно да ја постави инсталацијата и да ги спари уредите промени и други поставки лесно користејќи ја мобилната апликација Home + Control далечински управувач од каде било во светот автоматско ажурирање на фирмверот на уредот ако ја поврзете инсталацијата на Интернет Возач на сценарио Овозможува комбинација на контрола на лувер-прекинувачи, микромодули, прекинувачки приклучоци и прекинувачи со можност затемнување до 4 различни сценарија (дома / далеку од дома / спиење / буден сум) и нивна последователна контрола со допир, со помош на компјутер или мобилен телефон. Сценаријата се поставуваат со помош на апликацијата Home + Control. Уредот, пак, е целосно рамен и може да се прицврсти со завртки на постоечка инсталациона кутија или wallид или да се залепи со двостран картон. Дома + Апликација за контрола Апликацијата се користи за поставување на врската на Legrand со инсталацијата Netatmo со домашен Wi-Fi и последователно на Интернет, како и за контрола и понатамошно поставување уреди. Тој е достапен бесплатно за iOs (9.0 и повисок) и Android (5.0 и повисок) и бара создавање корисничка сметка (функционална е-пошта). Што можете да направите со апликацијата? Контролирајте уреди и сценарија во разни инсталации - ви овозможува да ја контролирате инсталацијата од каде било во светот преку облак и да ги спарите жичените уреди со безжични уреди. Сценарија - Инсталацијата може да содржи 8 различни сценарија. Временски програми - инсталацијата ви овозможува да креирате неколку временски програми. Потрошувачка - контрола на потрошувачката преку јасен графички интерфејс. Управување со корисниците - преку апликацијата можете да поканите или избришете корисници кои имаат пристап до вашата инсталација. Поставки на уредот - одделни уреди може да се постават подетално и со тоа да променат некои од нивните функции. Контрола на глас Legrand со Netatmo може да се контролира со помош на говорни асистенти на Google, Apple и Amazon. Кои уреди можат да бидат контролирани од соодветните асистенти? Гугл асистент - светла (прекинувач / затемнето), приклучоци, кабелски приклучоци, ролетни, греење Apple HomeKit - светла (прекинувач / затемнето), приклучоци, приклучоци за кабли, ролетни, греење Амазон Алекса - светла (прекинувач / затемнето), приклучоци, кабелски излези, греење Клучни својства Комбинирање на контролата на лувер-прекинувачите, микромодулите, прекинувачките приклучоци и прекинувачи со можност за затемнување до најмногу 4 различни сценарија и нивна последователна контрола со допир, со помош на компјутер или мобилен телефон. Сценаријата се поставуваат со помош на апликацијата Home + Control. Сосема рамен дизајн од задната страна. Лесно се поправа со завртки или двостран картон.

Гаранција за производителот:
1 година
Боја:
Бело, Бело
Фокус:
Контроли / прекинувач...
Протокол:
Amazon Alexa, Apple HomeKit, асистент на Google, Zigbee...
Код на производителот:
752186
EAN:
3414971154292
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Legrand Script Driver Valena Life With Netatmo, безжична, бела
64.83 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ