1 / 5
Слика на Диск SSD Patriot P210, 2,5 ", 1TB
Слика на Диск SSD Patriot P210, 2,5 ", 1TB
Слика на Диск SSD Patriot P210, 2,5 ", 1TB
Слика на Диск SSD Patriot P210, 2,5 ", 1TB
Слика на Диск SSD Patriot P210, 2,5 ", 1TB

Диск SSD Patriot P210, 2,5 ", 1TB

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
71.33 €
со ДДВ Без ДДВ 67.94 €

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
26 април 2024 - 27 април 2024
Македонија, други
27 април 2024 - 29 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Серијата P210 го користи најновиот драјвер SATA III. Овој економичен SSD е одличен за складирање повеќе податоци во помал формат и обезбедува технологија за лесно складирање на се што ви треба. Patriot P210 ги подобрува перформансите на вашиот систем со поголем капацитет отколку порано. Предности на P210 -Квалитет на производите на Патриот -Брзина за читање / пишување до 520/430 MB / s -SATA III 6 Gb / s интерфејс -Ниска потрошувачка на енергија Мал формат SSD формат висок 7 mm, 2,5 инчи, е совршен за лесни и брзи надградби на вашиот систем. Со повеќе складирање, P210 обезбедува капацитети до 2 ТБ. Ова ви дава доволно ресурси за безбедно чување големи папки и поефикасна работа со датотеки. Клучни својства Тоа е висококвалитетен SSD, формат 2,5 ". Обезбедува капацитет од 1 ТБ. Го користи интерфејсот SATA III 6 Gb / s. Овозможува брзина на читање / запишување до 520/430 MB / s и случајна 4K читање / пишување на 50,000 / 50,000 IOPS. Тој е многу отпорен на шокови и вибрации и има мала потрошувачка на енергија.
Лансиран:
25. 6. 2020
Гаранција за производителот:
1 година
Технологија:
SATA 6Gb / s
Формати и дискусија:
2.5
Наменето за:
Лаптоп, компјутер
Читања на IOPS:
6 000 000
Записи на IOPS:
6 000 000
Код:
P210S1TB25
Ширина mm:
69,6
Висина mm:
7
Дебелина мм:
100
Пеша г.:
50
Големина на диск GB::
1 000
Брзина на читање на МБ:
520
Брзина на пишување MB:
430
Производител:
Патриот
Веб-страница на производителот:
Info.patriotmemory.com
Modeli i diskut:
SSD
EAN:
814914026823
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Диск SSD Patriot P210, 2,5 ", 1TB
71.33 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ