1 / 3
Слика на USB приемник Elgato Cam Link 4K, USB 3.0
Слика на USB приемник Elgato Cam Link 4K, USB 3.0
Слика на USB приемник Elgato Cam Link 4K, USB 3.0

USB приемник Elgato Cam Link 4K, USB 3.0

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
165.64 €
162.39 €
со ДДВ Без ДДВ 137.62 €
Заштеди 3.25 €
-2%

Само уште 1
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
19 јули 2024 - 20 јули 2024
Македонија, други
20 јули 2024 - 22 јули 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Сакате вашата содржина да биде визуелно привлечна. Со Cam Link 4K, едноставно поврзете го вашиот дигитален SLR, камера или акциона камера со вашиот компјутер или Mac. Го поставувате вашиот кадар и можете да го направите тоа. Кога сте поврзани со Cam Link 4K, камерата или камерата ќе изгледа како веб камера во сите ваши омилени апликации. Одличниот 1080p60 или дури 4K квалитет со 30 fps ќе го одржат вашиот тек професионален. Технологијата со исклучително низок одговор ви овозможува да започнете со вашата омилена платформа во еден момент. Кажете збогум на меморијата исполнета среде снимање. Или уште полошо, откривање лоши слики при уредување. Кога снимате со Cam Link 4K, целата содржина се зачувува директно на вашиот хард диск. Додека одговорот на цел екран во реално време ви овозможува да ја подобрите сцената на лице место. Тоа е надворешен уред за снимање што претвора компатибилна камера или камера во веб камера. Го користи интерфејсот USB 3.0 за да се поврзе со компјутер. Таа користи HDMI влез за да се поврзе со камерата. Овозможува снимање со резолуција до 1080p60 и 4K со 30 fps. Пред купување, проверете дали имате компатибилна камера или камера. Уредот мора да има некаква HDMI конекција (микро HDMI / мини HDMI / HDMI). Кабелот за поврзување со уредот не е вклучен. Уредот мора да има "чиста" HDMI порта. Некои порти на камерата преку HDMI прикажуваат и информации како што се датумот, времето и поставките за експозиција. Осигурајте се дека камерата не го прави ова или дека овој екран може да се исклучи. Проверете дали камерата може да се постави да не се исклучува по одреден временски период. Излезот на камерата не смее да биде заштитен со HDCP (погледнете во упатството за камерата). С Everything може да се тестира со поврзување со HDMI телевизор. Можете да ја видите сликата што ја гледате на неа, вклучувајќи го и квалитетот, во иста поставка преку Cam Link 4K. Последно, но не и најмалку важно, проверете дали батеријата може да снима доволно долго за вашите потреби или да добиете соодветен AC адаптер (ако камерата тоа го дозволува).

Гаранција за производителот:
1 година
Конектор:
HDMI
Веб-страница на производителот:
elgato.com/en
Наменето за:
Камери, камери
функција:
Резолуција од 1080p, преноси во живо, 4K / 30Hz и Full HD / 60Hz снимки...
Тип на батерија:
Надворешност, опрема за снимање за играчи
Технологија:
USB3.0
Vendi i prodhimit:
Taiwan
EAN:
843591022729
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
USB приемник Elgato Cam Link 4K, USB 3.0
162.39 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ