1 / 2
Слика на Kingston DataTraveler Exodia - 128 GB, црно / жолто
Слика на Kingston DataTraveler Exodia - 128 GB, црно / жолто

Kingston DataTraveler Exodia - 128 GB, црно / жолто

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
16.06 €
14.44 €
со ДДВ Без ДДВ 12.24 €
Заштеди 1.62 €
-10%

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
26 јули 2024 - 27 јули 2024
Македонија, други
27 јули 2024 - 29 јули 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Сигурен флеш-уред е идеален за сите кои бараат квалитет, сигурност и брзина. Ќе ве импресионира не само со своите перформанси, туку и со својот изглед. Пластичната кутија е лесна и во исто време отпорна на удари, изгледа одлично и совршено ги штити вашите податоци. Што нуди? Капацитет 128 GB Брз и сигурен пренос на податоци Издржлива и стилска изработка Практична јамка за клучеви USB 3.0 / 3.1 / 3.2 Gen 1 интерфејс Одлични и стабилни перформанси Флеш-уредот работи со USB 3.2 Gen 1 пренос на податоци и резервната копија е многу брза. Одличната брзина заедно со капацитетот од 128 GB обезбедуваат солидни перформанси и многу простор за вашите фотографии, видеа, документи и многу музика. Компактна и издржлива изработка Силната и издржлива пластична футрола обезбедува совршена заштита на зачуваните податоци. Благодарение на неговите мали димензии, обезбедена е одлична преносливост. Не зафаќа простор во чантата или џебот, дополнително е опремен со практична јамка за лесно поврзување, на пример со клучеви. Клучни својства Практичниот USB-диск е идеален за брз и сигурен пренос на податоци, складирање и лесен пренос помеѓу различни платформи. Малото куќиште ја обезбедува потребната сигурност за складираната содржина. Со мали димензии од 67,3 mm x 21,04 mm x 10,14 mm, дискот е лесно пренослив и достапен во секое време.

Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Код на производителот:
DTX/128GB
Код:
DTX/128GB
Материјали:
еластичен
Можност за бесење:
По
Mundësia e varjes::
Интерфејс:
Интерфејс:
Боја:
Црна, жолта, Жолто
Пеша [g]:
11
Производител:
Кингстон, Кингстон
Технологија:
USB 3.0 / 3.1 / 3.2 Gen 1
Длабочина [mm]::
21,04
Дебелина [mm]:
Дебелина [mm]:
Веб-страница на производителот:
Kingston.com
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
740617309928
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Kingston DataTraveler Exodia - 128 GB, црно / жолто
14.44 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ