1 / 3
Продадено
Слика на USB Tenda U3
Слика на USB Tenda U3
Слика на USB Tenda U3

USB Tenda U3

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
21.01 €
19.34 €
со ДДВ Без ДДВ 16.39 €
Заштеди 1.67 €
-8%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Повеќе режими на работа: Tenda U3 Wireless-N U3 може да работи во режим кога прима WiFi сигнал на компјутер (клиент, режим на станица), или исто така во режим SoftAP, кога ја користи постојната конекција со компјутерот и испраќа сигнал преку WiFi за поврзување на други уреди . U3 е опремен со внатрешна специјална антена PIFA. Брзина на пренос до 300 Mbps Безжичен Wi-Fi USB адаптер Tenda U3 од Tenda Technologies го поддржува стандардот 802.11b / g / n во опсегот од 2,4 GHz, што овозможува комуникација со брзина до 300 Mbps. Tenda U3 е погодна и за помалите компании и за домаќинствата за работна површина и лаптопи. Тендер U3 е конфигуриран со помош на нова интуитивна програма или оперативен систем. Се разбира, поддршка за новата најсилна безбедност 64 /128-битна WEP, WPA-PSK / WPA2-PSK, WPA / WPA2. Технички параметри Стандарди за Wi-Fi: 802.11b / g / n Фреквенција: 2,4 GHz Безжични режими: клиент, мека АП, режим на станица Брзина на пренос: 300 Mbps Безбедност: 64 /128-битна WEP, WPA-PSK / WPA2-PSK, WPA / WPA2 Поддржан оперативен систем: Windows XP / Vista / 7/8 / 8.1 / 10, Linux, Mac OS 10.6-10.12, Raspberry Pi / Pi2 Интерфејс: USB2.0 Антена: 1x PIFA dBi, внатрешна Клучни својства Безжичен Wi-Fi USB адаптер 802.11b / g / n, кој нуди брзина на пренос до 300 Mb / s. Безбедност на 64/128-битен WEP, WPA-PSK / WPA2-PSK, WPA / WPA2. Нуди клиент, мек AP, режим на станица. Единицата работи во опсег од 2,4 GHz. Таа користи внатрешна антена за пренос на сигналот. Поддржани се оперативните системи Windows XP / Vista / 7/8 / 8.1 / 10, Linux, Mac OS 10.6-10.12, Raspberry Pi / Pi2. Пакетот вклучува прирачник за Чешка, Словачка, Полска и ЦД за инсталација.
Наменето за:
Лаптоп, компјутер
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Ширина [мм]:
19.5, 19,5
Код на производителот:
U3
Код:
U3
Тип на мрежна картичка:
WLAN
Тип на антена:
Интегриран
Тип на уред:
адаптер
Тип на рутер/уред::
Адаптер
Интерфејс:
Интерфејс:
Пеша [g]:
7
Производител:
Шатор, Шатор
WLAN (WiFi) брзина на пренесување [MB / s]:
300
Опсег на фреквенција [GHz]:
2.4
Стандардна WLAN (Wi-Fi):
802.11b, 802.11g, 802.11n
Технологија:
USB 2.0
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Дебелина [mm]:
8,9
EAN:
6932849427578
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
USB Tenda U3
19.34 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ