1 / 6
Продадено
Слика на Ubiquiti UNIFI AC
Слика на Ubiquiti UNIFI AC
Слика на Ubiquiti UNIFI AC
Слика на Ubiquiti UNIFI AC
Слика на Ubiquiti UNIFI AC
Слика на Ubiquiti UNIFI AC

Ubiquiti UNIFI AC

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
173.44 €
со ДДВ Без ДДВ 146.98 €

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

UniFi AC LR е пристапна точка / жариште со брзина на пренос до 1317 Mbps. Поддржува 802.11a / b / g / n / ac стандарди за Wi-Fi. Работи на фреквенции од 2,4 GHz и 5 GHz. Антенскиот систем MIMO 3x3 / 2x2 (2,4 / 5 GHz) се грижи за пренос и прием на сигнал. За поврзување се користи 1 x порта RJ45 10/100/1000. Напојување преку 24V 0.5A Gigabit PoE адаптер. Максималната излезна моќност е 24/22 dBm (2,4 / 5 GHz). Неговите димензии се 175,7 x 175,7 x 43,2 mm и тежи 240 g.Пакетот вклучува комплети за монтирање на wallид и таван. Софтверот UniFi Controller v4 е моќен корпоративен безжичен софтверски мотор, идеален за распоредување клиенти со висока густина, кои бараат мала доцнење и високи перформанси. Со своите способности базирани на софтвер, нивото на виртуелна контрола UniFi овозможува неограничена приспособливост под една централизирана контрола. Пристапувајте до далечинскиот управувач на UniFi за да ги надградите веќе поврзаните UniFi АП. Иновативниот дизајн на антената обезбедува долготрајна, симетрично меѓусебно покриеност. Добивката од антената UniFi AC LR AP работи подобро од еднонасочна висока преносна моќност при поврзување на далечински клиенти.

Гаранција за производителот:
1 година
Број на пристаништа RJ-45:
1
Број на порти на HUB / прекинувач:
1
Поддржува IPv6:
По
Виси на wallидот:
Технологија:
RJ-45, WiFi
Висина [mm]:
43
Јачина на сигналот на антената:
3 dBi
Опсег на фреквенција [GHz]:
2.4, 5
Веб-страница на производителот:
ubnt.com
Тип на антена:
Интегриран
Тип на рутер:
Пристапна точка
Дебелина [mm]:
176
Ширина [мм]:
176
Стандарден WLAN (Wi-Fi):
802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n
WLAN (WiFi) брзина на пренесување [MB / s]:
867 + 450
Брзина на пренос за HUB / прекинувач [MB / s]:
1 000
Пеша [g]:
240
Производител:
Убиквити
EAN:
810354023507
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Ubiquiti UNIFI AC
173.44 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ