1 / 2
Слика на Transcend Micro SDHC 8GB Class 10 UHS-I + адаптер
Слика на Transcend Micro SDHC 8GB Class 10 UHS-I + адаптер

Transcend Micro SDHC 8GB Class 10 UHS-I + адаптер

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
16.09 €
14.46 €
со ДДВ Без ДДВ 12.26 €
Заштеди 1.62 €
-11%

Само уште 9
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
26 април 2024 - 27 април 2024
Македонија, други
27 април 2024 - 29 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Моќните microSDHC Class 10 UHS-I 600x (Ultimate) мемориски картички користат технологија Transcend UHS-I, која обезбедува врвен квалитет, голема брзина и доверливост на пренос на податоци. идеален за најсложените распоредувања кои бараат максимална брзина на бауд. Според спецификацијата од класа 10, тие достигнуваат минимална брзина на пренос од 10 MB / s. Овој конкретен модел Transcend microSDHC Class 10 UHS-I 600x (Ultimate) обезбедува капацитет од 8 GB. Пакетот вклучува и адаптер за стандардна големина на SD. Мемориските картички microSDHC Class 10 UHS-I 600x (Ultimate) на Transcend се дизајнирани за барани корисници на мобилни уреди, како што се модерни таблети и паметни телефони, на кои им обезбедуваат навистина импресивни перформанси. Тие се погодни и за фотографирање со голема брзина со висока дефиниција или снимање на видео со 1080p FullHD, каде оваа картичка прецизно ја врши својата работа и нема да ве разочара на никаков начин.
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Класа на брзина:
Класа 10, UHS-I Класа 1, Класа на брзина:
UHS класа::
UHS-I
Код на производителот:
TS8GUSDHC10U1
Код:
TS8GUSDHC10U1
Лансиран:
30 април 2014 година, 30. 4. 2014
Број на адаптери:
1
Адаптер:
По, По
Производител:
Надминување, Надминување
Минимална брзина на пишување:
UHS I - Класа 1 (10MB / s)
EAN:
760557825432
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Transcend Micro SDHC 8GB Class 10 UHS-I + адаптер
14.46 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ