1 / 17
Продадено
Слика на Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W
Слика на Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W
Слика на Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W
Слика на Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W
Слика на Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W
Слика на Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W
Слика на Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W
Слика на Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W
Слика на Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W
Слика на Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W
Слика на Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W
Слика на Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W
Слика на Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W
Слика на Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W
Слика на Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W
Слика на Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W
Слика на Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W

Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
118.45 €
116.83 €
со ДДВ Без ДДВ 111.26 €
Заштеди 1.62 €
-2%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Извор Биди тивок! Straight Power 11 се карактеризира со тивка работа, целосно модуларно каблирање, сертификат 80 Plus Gold што ги намалува трошоците за работа и компоненти со висок квалитет. Тивко ладење Изворот е опремен со тивок вентилатор 135 mm SilentWings, кој обезбедува доволен проток на воздух дури и при многу низок шум. Вкупната изведба на вентилаторот е под влијание на неколку фактори-имено, уникатниот оптимизиран дизајн на сечилото, напредниот динамичен лежиште за течности, снабдување со воздух во форма на инка за поголем капацитет за ладење и 6-полен мотор со долг работен век и минимална потрошувачка на енергија. Размислен дизајн Благодарение на добро осмислениот дизајн на напојувањето, компонентите во внатрешноста на напојувањето се наредени така што има подобар проток на воздух и помалку пречки во сигналот. Во напојувањето се користат само најдобрите компоненти, кои вклучуваат, на пример, висококвалитетни јапонски кондензатори, кои се оценети на 105 ° C, со што се обезбедува стабилност, сигурност и долг животен век на напојувањето. Енергетски ефикасен Напојувањето исто така ги исполнува барањата на сертификатот 80PLUS GOLD, што значи дека енергетската ефикасност на напојувањето е повеќе од 90%. Ова резултира со помала потрошувачка на енергија и поладно и потивко работење. Целосно модуларен Благодарение на целосно модуларното насочување на кабелот, каблите што не се користат во системот се испуштаат. Ова го прави собранието да изгледа поуредно. Во исто време, инсталацијата е многу попогодна. Резултатот од подобар распоред на системот е помазен проток на воздух, што значи помал шум и исто така пониски температури во ормарот. Безжичен дизајн Внатре во ова напојување нема кабли, бидејќи сите врски се вршат директно преку плочата за печатено коло (ПХБ). Благодарение на оваа иновација, нема кабли што го попречуваат протокот на воздух, што ги зголемува перформансите за ладење и го продолжува животот на компонентите. Безжичниот дизајн понатаму значи помали пречки од индукцијата, што резултира со помал бран и поголем квалитет на сигналот воопшто. Клучни својства Напојување 450 W. Организација на модуларно каблирање. Тивок вентилатор SilentWings 3 со дијаметар од 135 мм. Сепак, брзината на вентилаторот контролирана со температура не надминува 1.200 вртежи во минута. Ги исполнува спецификациите за сертификација 80Plus GOLD, ATX v2.4 и EPS v2.92, CE, TÜV, FCC, Energy Star 6.1, ErP, WEEE, RoHS, итн. Безжичен дизајн во внатрешноста на напојувањето. Заштита од напојување: заштита од прекумерна струја, заштита од поднапон, заштита од краток спој, заштита од прегревање и заштита од напојување. Димензии без кабел 160 x 150 x 86 mm. Тежина 2,08 кг. Пакетот ги вклучува следните кабли: 1x поделен 24-пински, 2x 4-пински конектор, 2x PCIe (6 + 2 пина), 3x SATA / HDD кабел (вкупно 9x SATA, 3x PATA).

Гаранција за производителот:
1 година
Штекер:
По
Вклучен кабел:
По
Тип на извор:
ATX
Длабочина [mm]::
Длабочина [mm]:
Напојување со електрична енергија [W]:
450
Веб-страница на производителот:
bequiet.com
Енергетска ефикасност:
80 PLUS GOLD
Модуларен кабел:
Да (целосно), Модуларни кабли:
Големина на вентилаторот [mm]::
135mm
Датум на лансирање:
31. 1. 2018
Конектор:
4pin процесор (2x), ATX 20 + 4pin, FDD (1x), MOLEX (3x), PCI-Express 6 + 2pin (2x), SATA (8x)...
Ниво на бучава [dB]:
12,31
Излезна порта на еднонасочна струја:
+3.3/5V (24/24A-120W), +12V (18/18/19/19A-450W)
Прекинувач::
Вклучен е кабел за напојување::
Излез :DC:
+3.3/5V (24/24A-120W), +12V (18/18/19/19A-450W)
Код на производителот:
BN280
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
4260052185759
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Напојувач Be quiet! Straight Power 11 - 450W
116.83 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ