1 / 3
Слика на Слушалки Sennheiser HD 350 BT, црни
Слика на Слушалки Sennheiser HD 350 BT, црни
Слика на Слушалки Sennheiser HD 350 BT, црни

Слушалки Sennheiser HD 350 BT, црни

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
102.21 €
100.58 €
со ДДВ Без ДДВ 85.24 €
Заштеди 1.62 €
-2%

повеќе од 10
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
30 април 2024 - 01 мај 2024
Македонија, други
01 мај 2024 - 02 мај 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Слушалки Sennheiser HD 350 BT
Овој модел на безжични слушалки со Bluetooth со големи затворени школки за слушалки е наменет за поискусни и послушни слушатели кои ќе го ценат помоќниот аудиофилен звук. Благодарение на напредните кодеци AAC и aptX или aptX LL, тие можат да ги воодушеват слушателите со верноста и полнотата на репродукцијата. Тие се идеални и за компјутерски игри.

Погодно за употреба
Меката подлога е пријатна за слушање дури и кога се користи долго време на подолги патувања или се релаксира во домашна средина. Слушалките се особено погодни за мобилни уреди од повисока класа и ви овозможуваат да слушате музика непречено благодарение на пасивното потиснување на перцепцијата на амбиенталната бучава.

Квалитетно слушање
Пасивната изолација од амбиенталната бучава ви овозможува да уживате во прекрасен квалитет на звукот и детален, прецизно изведен акустичен опсег на специјалните звучници на Sennheiser. Можете да примате телефонски повици без да барате мобилен телефон и без да земате слушалки. Контролата е пријатна со достапните копчиња директно на слушалките и има и Smart Control на мобилниот телефон и лесен пристап до гласовните асистенти.

Клучни својства
Слушалки за безжични слушалки со големи затворени школки за слушалки. Тие се погодни за слушатели навикнати на квалитетна репродукција и максимална удобност во надворешноста и внатрешноста. Динамичен звук со богат бас и Bluetooth 5.0 пренос со помош на американскиот кодек aptX LL. До 30 часа работа со едно полнење, брзо полнење со USB-C, интегриран микрофон за удобна телефонија. Робусна издржлива конструкција, бела боја.
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Без кабел:
По, По
Боја:
ЦРНО, ЦРНО
Минимален опсег на фреквенција [Hz]:
18, 18
Максимален опсег на фреквенција [kHz]:
60, 60
Чувствителност [dB / SLP]:
108, 108
Тип слушатели:
За главата, За главата
Веб-страница на производителот:
sennheisercommunications.com, sennheisercommunications.com
Безжична технологија:
Bluetooth v5.0, Bluetooth v5.0
Па тела::
✔, ✔
EAN:
615104340855
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Слушалки Sennheiser HD 350 BT, црни
100.58 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ