1 / 8
Продадено
Слика на Слушалки CONNECT IT CHP-4510 BIOHAZARD, црно / зелено
Слика на Слушалки CONNECT IT CHP-4510 BIOHAZARD, црно / зелено
Слика на Слушалки CONNECT IT CHP-4510 BIOHAZARD, црно / зелено
Слика на Слушалки CONNECT IT CHP-4510 BIOHAZARD, црно / зелено
Слика на Слушалки CONNECT IT CHP-4510 BIOHAZARD, црно / зелено
Слика на Слушалки CONNECT IT CHP-4510 BIOHAZARD, црно / зелено
Слика на Слушалки CONNECT IT CHP-4510 BIOHAZARD, црно / зелено
Слика на Слушалки CONNECT IT CHP-4510 BIOHAZARD, црно / зелено

Слушалки CONNECT IT CHP-4510 BIOHAZARD, црно / зелено

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
37.21 €
35.58 €
со ДДВ Без ДДВ 30.16 €
Заштеди 1.62 €
-5%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка

Слушалки за игри со модерен изглед и одлични перформанси-ова се слушалките CHP-4510-BL Biohazard од Connect IT. Слушалки со затворен дизајн Опремен со чувствителен микрофон и меки слушалки Тие произведуваат одличен звучен звук Конектори: 3,5 мм приклучок (приклучок за слушалки) 3,5 мм приклучок (конектор за микрофон) USB-A 2.0 (конектор за задно осветлување, не за пренос на звук) Чувствителен микрофон Слушалките се опремени со чувствителен микрофон, така што навистина ќе ве слушаат вас и вашите нарачки совршено во сите околности. Робустен, но сепак удобен Слушалките имаат робусна рамка, која е с light уште лесна и удобна благодарение на облогата. Слушалките за слушалки се изработени од меки перници, кои ќе ви гарантираат не само удобност, туку и квалитетна звучна изолација. Клучни својства Слушалки за игри со модерен изглед и одлични перформанси. Големина на електро-динамични конвертори за слушалки 40 мм. Фреквенција 20 Hz - 20 kHz. Чувствителност 105 dB +/- 3 dB. Импеданса 32 Ом. Сеопфатен микрофон со фреквенција од 16 Hz - 20 kHz и чувствителност од -38 dB +/- 3 dB. Импеданса 2,2 килограми. Должина на кабел 2,2 м Димензии 215 x 195 x 100 mm. Тежина 300 гр Конектори: приклучок за 3.5 mm (конектор за слушалки), 3.5 mm приклучок (конектор за микрофон) и USB-A 2.0 (конектор за задно осветлување, не за пренос на звук).

Импеданса [Ом]:
2200, 105
Чувствителност [dB / SLP]:
-38, 32
Задно светло:
Зелена, Зелена
Код на производителот:
CHP-4510-GR
Конектор:
3,5 mm (TRS), USB-A, 3
Должина на кабел [m]:
2.2, 2,2
Код:
CHP-4510-GR
Контрола на јачината на звукот::
Контрола на јачината на звукот:
Максимален опсег на фреквенција [kHz]:
20
Игра:
По
Веб-страница на производителот:
Connectit-europe.com
Производител:
Поврзете го, Поврзете го
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Минимален опсег на фреквенција [Hz]:
16, 20
Микрофон:
тобоган, тобоган
Број на конектори:
Број на конектори
Пеша [g]:
300
Тип слушатели:
слушалки
Големина на звучникот [мм]:
40
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
8595610625290
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Слушалки CONNECT IT CHP-4510 BIOHAZARD, црно / зелено
35.58 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ