1 / 8
E shitur
Foto e Server HPE ProLiant DL160 Gen10 / 4208 / 16GB / 500W / NBD
Foto e Server HPE ProLiant DL160 Gen10 / 4208 / 16GB / 500W / NBD
Foto e Server HPE ProLiant DL160 Gen10 / 4208 / 16GB / 500W / NBD
Foto e Server HPE ProLiant DL160 Gen10 / 4208 / 16GB / 500W / NBD
Foto e Server HPE ProLiant DL160 Gen10 / 4208 / 16GB / 500W / NBD
Foto e Server HPE ProLiant DL160 Gen10 / 4208 / 16GB / 500W / NBD
Foto e Server HPE ProLiant DL160 Gen10 / 4208 / 16GB / 500W / NBD
Foto e Server HPE ProLiant DL160 Gen10 / 4208 / 16GB / 500W / NBD

Server HPE ProLiant DL160 Gen10 / 4208 / 16GB / 500W / NBD

Vlerëso
Garancioni: 1 vit Kodi:
3,327.76 €
3,144.58 €
Përfshirë TVSH-në Pa TVSH 2,994.84 €
Ju kurseni 183.17 €
-6%

Jashtë stokut
Më dërgo email kur ky produkt është në stok
Vetëm klientët e regjistruar mund të përdorin këtë funksion
Pagesa të sigurta
Paguaj me para në dorë
Paguaj online
Paguaj me transfer bankar
Serveri HPE ProLiant DL160 Gen10 (në formë rafti 1U) përdor setin e çipave Intel C622 dhe ofron 2 priza për procesorë. Ky model është i pajisur me një procesor 8-bërthamor Intel Xeon 4208, i cili ka teknologji HyperThreading për shumëfishim më të qetë të detyrave me aftësinë për të përpunuar deri në 2 procese njëkohësisht në një bërthamë. Procesori funksionon me një frekuencë prej 2.1 GHz ose deri në 3.2 GHz dhe përdor 11 MB SmartCache. Në këtë rast, është instaluar 16 GB memorie DDR4 RDIMM - HPE SmartMemory (1 modul) dhe ka gjithsej 16 slote të memories (8 slote për procesor). Serveri është i pajisur me një kontrollues RAID - Smart Array S100i. Mund të instalohen 8 hard disqe 2.5 " SFF dhe ky model nuk është i pajisur me disqe. Lidhja në rrjet është e mundur përmes një palë portesh Gigabit Ethernet. Serveri mundësohet nga një burim energjie HPE 500 W Flex Slot Hot Plug. Teknologjia e menaxhimit të serverit është HPE iLO.
Pesha [kg]:
15.74
Disk optik:
Nuk është
Dizajni:
Rack
Drive optik:
Jo
Ekzekutimi:
Rack
Energjia elektrike maksimale [W]:
500
Formati:
1U, 1U
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit, 1 vit
Gjenerata e procesorit:
9, 9
Kapaciteti i memories së integruar (shtesë) [GB]:
16
Kodi i prodhuesit:
P19560-B21
Kodi:
P19560-B21
Lloji i baterisë:
Rack
Lloji i memories:
DDR4, DDR4
Lloji i procesorit:
Intel Xeon
Memoria maksimale [GB]:
1024
Modeli i procesorit:
4208 (/2.1/3.2 GHz 8-cores / 16-threads), 4208 (/2.1/3.2 GHz 8-cores / 16-threads)
Numri i slloteve elektronike të memoriëss:
16
Numri i sloteve për memorie:
16
Për tu përdorur në:
Për biznes
Procesori:
1
Prodhuesi:
HPE, HPE
RAM-i maksimal [GB]:
1 024
Sistemi operativ:
Nuk ka, Nuk ka
Thellësia [mm]:
614,9
Trashësia [mm]:
614.9
EAN:
4549821306565
0

0 Vlerësime

Klientët që kanë blerë këtë produkt, kanë blerë edhe

Blej tani
Server HPE ProLiant DL160 Gen10 / 4208 / 16GB / 500W / NBD
3,144.58 €
Sasia:0
GjirafaFLEX: Jo