1 / 4
Продадено
Слика на Sandberg USB веб-камера со широк агол, црна
Слика на Sandberg USB веб-камера со широк агол, црна
Слика на Sandberg USB веб-камера со широк агол, црна
Слика на Sandberg USB веб-камера со широк агол, црна

Sandberg USB веб-камера со широк агол, црна

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
69.73 €
66.48 €
со ДДВ Без ДДВ 56.34 €
Заштеди 3.25 €
-5%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Веб-камерата со широк агол 1080P HD со интегриран микрофон ви овозможува да учествувате, на пример, на онлајн лекции, презентации или пријателски видео повици со вашите најблиски. Високата HD резолуција гарантира видеоповици со многу висок квалитет и јасна слика и во широк агол од 120 °. *USB 2.0 интерфејс *Стаклена леќа *Full HD 1080p (1920 x 1080 пиксели) *30 фрејмови во секунда *Агол на гледање 120 ° *LED индикатор *Вграден микрофон *Компатибилност со Windows 10, 8, 7 и MacOS Врвен квалитет на повици Веб-камерите Sandberg имаат висококвалитетен оптички дел кој може да снима слики со висока HD резолуција од 1080p и брзина на снимање од 30 fps. Видеото ќе биде исклучително остро, јасно и со широк агол на гледање од 120 °. Така, објективот снима поголем поглед на околината. Вградената леќа е изработена од стакло, што гарантира нејзина висока издржливост. Јасен звук Камерата вклучува интегриран чувствителен микрофон. Благодарение на неговата висококвалитетна обработка, целата несакана бучава е потисната и ќе можете да комуницирате или да работите непречено. Користете за секого Благодарение на неговите карактеристики, камерата е погодна за сали за состаноци и е идеален помошник за онлајн настава. Благодарение на широкиот агол на гледање од 120 °, можете да земете што сакате во собата. Клучни својства Широкоаголната видео камера Sandberg 1080P HD со резолуција од 1080 пиксели при 30 fps ќе ви даде остра и јасна слика. Изработен е од квалитетни материјали кои гарантираат висока издржливост и долг животен век. Работи веднаш без инсталација на драјвери. Вградениот микрофон пренесува чист звук со потиснување на амбиенталниот шум и бучава. Се поврзува со компјутерот преку кабел од 1,2 m.
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Код на производителот:
134-10
Код:
134-10
Интерфејс:
Интерфејс:
Боја:
ЦРНО
Ефективен пиксел [MP]:
2
Производител:
Сандберг, Сандберг
Резолуција:
1920 x 1080
Тековна резолуција::
1920 x 1080
Брзина на снимање на слика [fps]:
30
Технологија:
USB 2.0
EAN:
5705730134104
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Sandberg USB веб-камера со широк агол, црна
66.48 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ