1 / 5
Слика на Рутер Ubiquiti AFI-ALN-R  Amplifi Alien
Слика на Рутер Ubiquiti AFI-ALN-R  Amplifi Alien
Слика на Рутер Ubiquiti AFI-ALN-R  Amplifi Alien
Слика на Рутер Ubiquiti AFI-ALN-R  Amplifi Alien
Слика на Рутер Ubiquiti AFI-ALN-R  Amplifi Alien

Рутер Ubiquiti AFI-ALN-R Amplifi Alien

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
495.11 €
459.67 €
со ДДВ Без ДДВ 389.55 €
Заштеди 35.44 €
-8%

Само уште 4
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
25 април 2024 - 26 април 2024
Македонија, други
26 април 2024 - 27 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Описот се обработува, во меѓувреме можете да ги видите техничките спецификации или да контактирате во разговор, е-пошта и месенџер за повеќе детали. Ви благодариме за разбирањето!
Лансиран:
3. 12. 2020
Гаранција за производителот:
1 година
Технологија:
RJ-45, WiFi
Број на WAN порти:
1
Тип на рутер:
MU-MIMO, рутер за Wi-Fi
Јачина на сигналот на антената:
3 dBi, 6 dBi
Број на пристаништа RJ-45:
5
Управување:
По
Поддржува СМН:
По
Број на делови:
1
Код:
AFI-ALN-R
Ширина mm:
110
Висина mm:
250
Дебелина мм:
110
Број на порти на HUB прекинувачи:
4
Стандардна WLAN Wi-Fi:
802.11a, 802.11ac, 802.11ax, 802.11b, 802.11g, 802.11n
Пеша г.:
1 200
Опсег на фреквенција на GHz:
2.4, 5
WLAN WiFi МБ-брзини на пренос:
4800 + 1148
Брзина на пренос за MB-прекинувачи на HUB:
1 000
Брзина на трансфери на WAN MB:
1 000
MHz фреквенција на процесорот:
2 200
Производител:
Убиквити
Веб-страница на производителот:
Ubnt.com
Тип на антена:
интегриран
Број на процесорски јадра:
4
EAN:
810010072559
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Рутер Ubiquiti AFI-ALN-R Amplifi Alien
459.67 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ