1 / 1
Продадено
Слика на Board MikroTik, Рутер

Board MikroTik, Рутер

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
113.58 €
108.71 €
со ДДВ Без ДДВ 92.13 €
Заштеди 4.87 €
-5%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Описот се обработува, во меѓувреме можете да ги видите техничките спецификации или да контактирате во разговор, е-пошта и месенџер за повеќе детали. Ви благодариме за разбирањето!
Код на производителот:
RB951G-2HnD
Лансиран:
31 јануари 2013 година
Гаранција за производителот:
1 година
Технологија:
RJ-45, USB 2.0, WiFi
Ширина [мм]:
113
Пое:
По
Фреквенција на процесорот [MHz]:
600
Број на јадра:
1
Jackек ДЦ:
По
Лиценца:
L4
УСБ:
По
Стандардна WLAN (Wi-Fi):
802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n
WLAN (WiFi) брзина на пренесување [MB / s]:
300
Брзина на пренос за HUB / прекинувач [MB / s]:
1 000
Тип на рутер:
Пристапна точка, Bridge, Клиент, RouterBoard, Wi-Fi рутер
Јачина на сигналот на антената:
2,5 dBi
Оперативна форма:
AP
Стандард:
802.11b, 802.11g, 802.11n
Фреквенција [GHz]:
2,4
Број на LAN конектори 1000 Mbps:
5
Производител:
Микротик
Веб-страница на производителот:
Mikrotik.cz
Операционен систем:
MikroTik RouterOS
Висина [mm]:
29
Дебелина [mm]:
138
Овен [MB]:
128
Тип на антена:
Интегриран
Vendi i prodhimit:
China
EAN:
4752224001108
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Board MikroTik, Рутер
108.71 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ