1 / 1
Продадено
Слика на RAM меморија, 8 GB DDR4, 2666 MHz, SO-DIMM

RAM меморија, 8 GB DDR4, 2666 MHz, SO-DIMM

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
53.46 €
35.59 €
со ДДВ Без ДДВ 33.89 €
Заштеди 17.87 €
-34%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Transcend е добро познат производител на мемориски модули. Неговото портфолио вклучува разни видови уреди за складирање (флеш-уреди, SSD-картички, мемориски картички) и меморија за работна површина и лаптопи. Сега ви носи SO-DIMM RAM меморија од серијата JetRam. Спомените JetRam користат само висококвалитетни чипови кои биле подложени на строг процес на тестирање. Тие обезбедуваат одлична компатибилност и целосно тестирана сигурност, што е идеално за надградби на компјутери по привлечна цена. Станува збор за DDR4 меморија со фреквенција од 2666 MHz и капацитет од 8 GB. Тој нуди CL19 тајминг и напон од 1.2 V. Тоа е во единствен рангиран x8 дизајн.
Посветен на:
За лаптоп
Максимален напон [V]:
1.2
Течност за ладење:
Без течност за ладење
Лансиран:
14. 1. 2020
Гаранција за производителот:
1 година
Задно светло:
Веќе
Висина на профилот:
Ниско
Карактеристики на меморијата:
Единствен ранг
Капацитети и мемории на RAM меморија [GB]:
8
Број на RAM модули:
1
Оперативна фреквенција од MHz:
2666
Latenca CAS CL:
19
Работен напон V:
1.2
Тип на меморија:
DDR4 SO-DIMM
Конфигурација на меморија:
1 x 8 GB
Vendi i prodhimit:
Taiwan
EAN:
760557842651
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
RAM меморија, 8 GB DDR4, 2666 MHz, SO-DIMM
35.59 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ