1 / 4
Продадено
Слика на Zyxel WRE2206 Wireless N300 Range Extender
Слика на Zyxel WRE2206 Wireless N300 Range Extender
Слика на Zyxel WRE2206 Wireless N300 Range Extender
Слика на Zyxel WRE2206 Wireless N300 Range Extender

Zyxel WRE2206 Wireless N300 Range Extender

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
35.58 €
30.71 €
со ДДВ Без ДДВ 26.03 €
Заштеди 4.87 €
-14%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
ZyXEL WRE2206 Wireless N300 Range Extender лесно го проширува опсегот на вашата безжична мрежа. Дизајниран е како решение погодно за корисниците, без комплицирани поставки, така што секој може навистина да го инсталира. Сè што треба да направите е да го приклучите WRE2206 директно во штекер, да ја гледате сијаличката за јачина на сигналот за да ви помогне да ја пронајдете идеалната локација, а потоа само да користите лесно поставување со едно копче за заштита на WiFi (WPS). Покрај лесната инсталација, WRE2206 нуди и големи брзини до 300 Mbps благодарение на поддршката за стандардот 802.11n. Универзална употреба Компатибилен со безжичните стандарди 802.11 b / g / n, ZyXEL WRE2206 може да ја прошири секоја безжична мрежа што ги поддржува овие стандарди во опсегот од 2,4 GHz. Ова ви овозможува практично да имате поголем безжичен опсег за мрежните уреди низ куќата. Можете лесно да уживате во видео стриминг, игри и сурфање на интернет со лаптопи, таблети или паметни телефони каде било во домот, дури и на инаку тешко достапни места. Практичен дизајн Компактниот дизајн и можноста за директно вградување во штекер се голема предност на овој уред. Во комбинација со знакот за LED сигнал, нема да има проблем со инсталирањето на WRE2206. Клучни својства Повторувачот ZyXEL WRE2206 поддржува безжична комуникација во опсегот од 2,4 GHz според стандардот 802.11n со теоретска брзина до 300 Mbps и е компатибилен наназад со постарите стандарди 802.11b / g. Дополнително, тој е опремен со една порта за брз етернет од 10/100 Mbps за директно поврзување на терминалниот уред. Се разбира, можно е да се обезбеди безжична комуникација користејќи 64/128 битни WEP или WPA-PSK / WPA2-PSK. Достапна е и поддршка за управување со сообраќај за мултимедија базирана на Wi-Fi (WMM). Две внатрешни антени од 2 dBi обезбедуваат квалитетно покривање на сигналот. Димензиите на уредот се 55 x 83 x 78 mm, а тежината е 68 g.
Гаранција за производителот:
1 година, 1 година
Код на производителот:
WRE2206-EU0101F
Код:
WRE2206-EU0101F
Лансиран:
1 септември 2015 година
Тип на антена:
Интегриран
Тип на уред:
Repeater
Тип на рутер/уред::
Repeater
Тип на рутер:
Дистрибутер на мрежа (повторувач), Повторувач
Пеша [g]:
250
Производител:
Зиксел, Зиксел
Повторувач:
По, По
WLAN (WiFi) брзина на пренесување [MB / s]:
300
Брзина на пренос за HUB / прекинувач [MB / s]:
100
Опсег на фреквенција [GHz]:
2,4
Стандардна WLAN (Wi-Fi):
802.11b, 802.11g, 802.11n
Длабочина [mm]::
78
Дебелина [mm]:
78
Веб-страница на производителот:
Zyxel.com
EAN:
4718937584475
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Zyxel WRE2206 Wireless N300 Range Extender
30.71 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ