1 / 1
Продадено
Слика на Intel Xeon Silver 4216 Процесор

Intel Xeon Silver 4216 Процесор

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
79,190 MKD.
73,590 MKD.
со ДДВ Без ДДВ 70,086 MKD.
Заштеди 5,600 MKD.
-8%

Нема на залиха
Добијте е-пошта кога ќе пристигне на залиха
Само регистрираните клиенти можат да ја користат оваа можност
Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Описот се обработува, во меѓувреме можете да ги видите техничките спецификации или да контактирате во разговор, е-пошта и месенџер за повеќе детали. Ви благодариме за разбирањето!
Гаранција за производителот:
1 година
Број на модел:
Ксеон
Име на код:
Скајлејк
Специјална опрема:
Автоматско подесување, HyperThreading
Вклучи, поврзи:
Слот 3647
Код:
BX806954216
Доверливост:
100 %
Оперативна фреквенција од MHz:
2100
Број на врски со конец:
32
Фреквенција Турбо MHz:
3200
Просечна TDP Ш:
100
Кеширање на капацитетите и мемориите L3 KB вкупно:
22 528
Технологија нм:
14
TDP-ja максимална моќност на топлинска енергија W:
100
Лансиран на:
26. 4. 2019
Производител:
Интел
Веб-страница на производителот:
Intel.com
Производител на процесор:
Интел
Број на процесорски јадра:
16
EAN:
5032037159005
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Intel Xeon Silver 4216 Процесор
73,590 MKD.
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ