1 / 1
Слика на Процесор Intel Core i9-12900

Процесор Intel Core i9-12900

Оценете го овој производ
Гаранција: 1 година Код:
570.16 €
568.53 €
со ДДВ Без ДДВ 541.46 €
Заштеди 1.62 €
-1%

Само уште 2
GjirafaFLEX
Бидете флексибилни со GjirafaFlex

GjirafaFLEX е дополнителна услуга која ја нудиме како брзо решение доколу имате неисправен производ во гарантниот период од 1 година, без да чекате на овластени сервисери. Со оваа услуга, ќе бидете контактирани во рок од 24 часа од моментот кога ќе ја добиете нарачката, за тоа дали производот ќе се сервисира, ќе добиете нов како замена или средствата ќе се задржат како кредит за друга нарачка. Потоа, ќе бидете известени за периодот на сервисирање, за замена со нов производ или за негово враќање.

*Се прифаќаат само фабричките дефекти, а не и физичка штета која може да биде предизвикана на производот.

Испорака
Време на пристигнување на производот: - СКОПЈЕ
22 април 2024 - 23 април 2024
Македонија, други
22 април 2024 - 23 април 2024
Време на пристигнување на производот е периодот од моментот кога е направена верификација на вашата нарачка и известувањето за верификација што го добивате преку е-пошта или смс.
Ако нарачката е поставена сега, производот пристигнува во временскиот рок наведен погоре. Постојано ќе Ве известуваме преку е-пошта за локацијата на вашата нарачка, како и кога истата ќе пристигне во нашиот магацин и кога ќе биде испорачана до вашата адреса.

*Во 99% од случаите, производите пристигнуваат во временскиот рок наведен погоре. Имајте в предвид дека меѓународните празници влијаат испораката да се одложи за околу 2 дена.

Безбедно плаќање
Пари на рака
Плаќање на жиро-сметка
На жиро сметка
Intel ја лансира својата 12-та генерација процесори Intel Alder Lake, кои ги редефинираат перформансите на архитектурата x86. Тие се опремени со 2 типа јадра - перформанси и ефикасни, кои заедно ги зголемуваат перформансите потребни за играње, продуктивност и креирање. 12-тата генерација е исто така првата која поддржува DDR5 меморија и интерфејсот PCIe 5.0.
Тоа е 12-та генерација на Alder Lake процесор дизајниран за приклучокот LGA 1700. Нуди 8+8 физички јадра (8 перформанси + 8 ефикасни, 24 нишки). Нивната фреквенција е 1,8/2,4 GHz и до 3,8/5,0 GHz во Turbo режимот (ефикасни/перформансни јадра). Turbo Boost Max фреквенцијата е до 5,1 GHz. Нуди 30 MB SmartCache тампон меморија и производствен процес од 10 nm се користеше за неговото создавање. Поддржува меморија до DDR5 4800 MHz и DDR4 3200 MHz. Поддржува интерфејс PCI-Express 5.0/4.0. Опремен е со интегриран Intel UHD Graphics 770. TDP наведен од производителот е 65 W (до 202 W во турбо режим).
Гаранција за производителот:
1 година
Работна фреквенција [MHz]:
2 400
DirectX:
DirectX 12
Веб-страница на производителот:
intel.com
Вклучен ладилник:
да
Големина на кешот L3 [kB] (збир)::
14 336
Име на моделот::
Име на моделот:
Специјална опрема:
Специјална опрема:
Турбо фреквенција [MHz]:
5 100
Бурмут::
Приклучок 1700
Дефиниција на код::
Alder Lake
Подржува за чипсет::
Intel Z690
Графички процесор:
Intel UHD Graphics 770
Јадро на графичката фреквенција [MHz]::
1 550
EAN:
5032037237925
0

0 Препораки

Оние кои го купиле овој производ, купиле и

Купи веднаш
Процесор Intel Core i9-12900
568.53 €
Количина:0
GjirafaFLEX: НЕ